22. prosince 2007 17:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

První výprodeje už za čtyři dny

Slevy budou až sedmdesát procent. Hlavní vlna výprodejů začne v lednu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slevy budou až sedmdesát procent. Hlavní vlna výprodejů začne v lednu. | foto: Alžběta Jungrová, Lidové noviny

PRAHA Již na druhý vánoční svátek se mohou lidé vypravit do některých obchodů a využít výrazných slev. Levněji mohou pořídit nejen zimní oděvy či obuv, ale také hračky a elektroniku.

„Čekáme, že o vánoční výprodeje bude velký zájem. Zákazníci si na slevy již zvykají a pozorujeme vzrůstající tendenci čekat na zlevněné zboží,“ řekla LN Lucie Turnovská ze společnosti Tesco Stores ČR. V těchto obchodech letos začnou vánoční výprodeje ve středu 26. prosince. V první vlně výprodejů si lidé budou moci koupit výrobky se slevou v rozmezí 25 až 50 procent.

Padesátiprocentní slevy se budou v obchodech Tesco vztahovat na kosmetiku, doplňky do domácnosti a vánoční dekorace. Za poloviční cenu si lidé příští týden budou moci pořídit také oděvy a vybrané výrobky ze sortimentu elektroniky. „Slevy ve výši 25 procent se budou týkat hraček a cukrovinek,“ dodala Turnovská. Hlavní zimní výprodej příští týden na Štěpána odstartují také obchody s oděvy Marks & Spencer. Výprodej firma zahájí v prodejnách, které budou v tento den otevřené. V ostatních obchodech začne výprodej hned první pracovní den po vánočních svátcích.

„Slevy kolekce podzim a zima 2007 budou až 70 procent,“ řekla mluvčí obchodů Marks & Spencer Renata Fišerová.

Příští týden v pátek propuknou slevy i v obchodech s módou C&A. „Vybrané zboží z podzimní a zimní kolekce zlevníme o 30 až 50 procent,“ uvedla mluvčí sítě obchodů C&A Hana Raková. Výprodeje budou pokračovat v lednu, kdy někteří obchodníci slibují ještě výraznější slevy. „Budou činit až 70 procent,“ podotkla Raková.

 V lednu, který je tradičně nejsilnějším měsícem slev, zahájí výprodej například společnost Ahold, která v Česku provozuje hypermarkety Hypernova a supermarkety Albert. V Aholdu by slevy měly dosáhnout až 40 procent.
pak, čtk

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.