25. června 2007 16:27 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Radiokomunikace chystají rozsáhlé propouštění

Radiokomunikace chystají rozsáhlé propouštění.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radiokomunikace chystají rozsáhlé propouštění. | foto: Lidové noviny

PRAHA Telekomunikační firma Radiokomunikace plánuje rozsáhlé propouštění, výpověď dá zhruba čtvrtině zaměstnanců. Důvodem je reorganizace, která má zvýšit efektivitu podniku.

"Radiokomunikace informovaly odborovou organizaci a příslušné úřady práce o svém úmyslu provést v následujících týdnech reorganizaci. Toto opatření souvisí s procesem strategického vyhodnocení, který probíhá v celém podniku, a je zaměřen na zvýšení efektivity společnosti," uvedl mluvčí Jakub Bielecki bez dalších podrobností.

Podle zdroje ze společnosti, který si nepřál být jmenován, se propouštění týká především technických pozic. "Bude určitě zajímavé sledovat, jak si tato společnost poradí s přílivem nových zákazníků, když jí ubývají i zaměstnanci na servisech," dodal. Radiokomunikace podle něj v posledních dvou letech nedosahovaly plánované výnosy, provozní zisk a překračovaly plánované investiční výdaje.

Lidovky.cz, ČTK

Prodej bytu 2+1 s podkrovím,127m2, Brandýs nad Labem- Stará Boleslav
Prodej bytu 2+1 s podkrovím,127m2, Brandýs nad Labem- Stará Boleslav

pplk. Sochora, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Stará Boleslav, okres Praha-východ
3 850 000 Kč