Diskuse k článku: Roaming bude mít cenový strop

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 26
  • Poslední: 20.3.2007 18:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
18.3.2007 14:01

a co takhle jedna již osmý den "nová, novinka"..

a co takhle, že by se někdo pohoršil nad tím, že již více nežli týden nefunguje mejlová pošta - díky TELEFÓNICE a tedy firmě O2, na telefonním čísle : 800 123 456 se již týden ozývá : vážený zákazníku - v tuto chvíli mohou nastat potíže, a pak to pokračuje asi v tom smyslu, že se právě nyní "všichni" pokoušejí, toto malé nedopatření odstranit, předpokládala bych, že seriózní společnost se, a to alespoň na svých stránkách svým klientům omluvi, ale ani slovo...a jak to bude s odškodněním "poškozených" se také nikdo nezmiňuje...a kdy to bude opravené - rovněž ani písmeno?

20.3.2007 18:10

Re: a co takhle jedna již osmý den "nová, novinka"..

Dámo, co taky chcete? Od Telecomu všichni utekli a mysleli si, že konkurence je daleko lepší.

18.3.2007 9:22

ôôôôôôôôôôôôôôôôôôô

je to riadna kokotina te roaming.

18.3.2007 8:38

pokud vim

cena je urcena prusecikem krivek nabidky a poptavky  A v zadne teorii jsem nevidel krivku arogance urednika, ktera by mela tento prusecik posouvat..

Kdyz se nekomu zda cena za sluzbu vysoka tak at ji proste nevyuziva.

Z Evropy se stal socialisticky moloch se vsemi negativy - uz chybi jen petiletky a sjezdy evropske socialisticke strany, ktere nam vykresli nase zarne zitrky pod jejim vedenim.

18.3.2007 9:23

Re: pokud vim

Ty máš asi plnú piču peňazí.

18.3.2007 9:24

Re: pokud vim

Alebo si privatizační zlodej.

18.3.2007 15:33

Re: pokud vim

dalsi cesky vul snici o vsemocnem trhu.

Co tak to obratit...zakaznikem je veskere obcanstvo EU a ti svymi agenty(EU parlament)vypisi vyberove rizeni ktere ma jiste podminky( zmineny strop poplatku). Komu se nelibi takove podnikani AT TOHO PODNIKANI PROSTE NEVYUZIVA a jde podnikat treba do ameriky(tady by s temi zlodeji rychle zatocili)nebo do ruska....at si poslouzi. (Y)>-(Y)

18.3.2007 22:37

Re: Re: pokud vim

Koukám, že tobě ten mozek komunisti pěkně vypláchli.

1. Operátoři přišli s těmito službami dobrovolně a ne na základě nějakého "výběrového řízení". Je sprosté a nedemokratické regulovat jejich ceny.

2. Když na to nemáš, tak si můžeš zavolat z pevné linky. Nikdo tě nenutí volat z mobilu, socko.

18.3.2007 23:04

Re: Re: Re: pokud vim..... vis malo

nikdo Te/je nenuti byt "podnikatelem".

Pro duchem a vzdelanim chude "chtel by byt podnikatele" a vyznavace neomezeneho trhu,necht je znamo ze ackoliv kazdy ma pravo na "obzivu" tedy soukromne podnikat aniz by tim poskodil stejne pravo jinych( i kdyz stat ma pravo na REGULACI), podnikat coby SPOLECNOST t.j. A.S./LLC/Corp./Inc. je PRIVILEGIEM a nikdo na to nema pravo. Toto je umely vytvor statu, ktery muze byt povolen a vzat.... taktez regulovan jak si lid ci jejich zastupci usmysli.To na vysvetlenou od socky PODNIKATELE,hlupaku. (Y)!!A mimochodem frequence jsou MAJETKEM "lidu" a tedy jejich udeleni je opet privilegiem.Na ne musi byt fronta kilometr dlouha pokud takovy "podnikatel" s regulaci nesouhlasi a chce jit do lepsich krajin.:-DR^

18.3.2007 1:25

Blby koncept

Misto aby regulovali ceny (coz je vzdy spatne a omezujici) mohli proste plosne zakazat roamingovy poplatky v ramci EU, a v tom by uplne meli pravdu, protoze vlastne jde o poruseni principu volneho obchoda, a EK tam je prave aby na to dbala. Nejsem inzenyr a nevim jaka je technicka situace a kolik operatoru se maximalne vejde do frekvenci urcenych na mobily, ale by pro trh a spotrebitele bylo nejlepsi aby, misto mnoha statu kteri zvlast udeluji kazdy nekolik licenc operatorum, licence byla celoevropska a aby na jednotnem trhu bylo deset, patnaect, anebo kolik technologie vubec dovoluje, velkych operatoru, pak by ceny urcite rychle sly dolu i pro vnitroevropskou "bezroamingovou" komunikace i pro roaming ven EU, aniz by museli byt regulovany.

17.3.2007 23:42

Ale já jsem pro

Chápu že stát by neměl zasahovat do podnikání soukromých subjektů. Když ovšem toto již se dostává do úrovně hovadismu a přiznejme si, že ceny za roaming takové jsou, pak prostě není jiná možnost než zavést regulaci. EU tu od toho je

17.3.2007 21:52

Nadnárodní koncerny a EU

mám O-2 telefon v Česku a O-2 telefon v Německu. Volání z jednoho na druhý je už mezinárodní s příslušnými poplatky. Proč? Ten počítač je napojen na stejnou centrálu, hranice je udělána jenom digitálně v softwaru, je to čistě vymyšlené na odsávání peněz zákazníků.

17.3.2007 15:02

soudružka Redingová

EU si dělá kozy. Centrální plánované hospodářství. S tím máme mnohaleté zkušenosti. Pokud si dobře vzpomínám, neosvědčilo se to, dokonce se to úplně zhroutilo. ÚV EU se na svém sjezdu usnesl... Soudružka Redingová, hrdá žena a zasloužená komisařka, měla vložku a sklidila potlesk politbyra... Soudruzi nadšeně jásali...

Voni nepudou do prdele a nepudou. ;-(

17.3.2007 13:53

to je neskutočné

čo si tí bruselskí úradníci dovoľujú... dnes roaming, zajtra potraviny... a skončí to komunistickým rajom:-/ 

17.3.2007 15:36

Re: to je neskutočné

tomu se rika civilizovana spolecnost,tak jako ohen kapitalismus je dobry sluha ale zly pan.:-D

17.3.2007 13:39

Čekání na Bohdalovou

" My je ale chceme řešit už s předstihem, dříve než by mohly nastat. I proto máme nastavenou dobu, během níž poskytneme tomuto trhu čas. V něm si vyřeší své vlastní problémy, aniž bychom museli přistupovat k regulaci."

...

Čas nastane, až to Bohdalová vyhlásí z televize. Pak už ji tam nikdo nepustí.

17.3.2007 12:43

Regulace cen je kontraproduktivní

Kdybych byl akcionářem mobilního operátora, tak zuřím, neboť se chystá zásah do mého vlastnictví. Takhle "jen" kroutím hlavou. Jakým právem je subjekt, který dobrovolně začal nabízet nějakou službu navíc, najednou zatížen povinností tuto službu poskytovat za regulovanou cenu?

Poskytovatel je motivován v rámci konkurenčního prostředí vyvíjet a nabízet nové služby a ty stávající zlevňovat (dříve bylo relativně drahé běžné telefonování a roaming žádný, nyní voláme levněji a roaming máme jakž takž, o dalších službách dříve nemyslitelných nemluvě). Tento proces by fungoval dobře bez nějakých reglementů, nyní bude pouze narušen, a to v neprospěch spotřebitele. Operátoři totiž získají možnost nasadit cenu přesně na úroveň stanoveného stropu (aniž by se přitom dopustili kartelového jednání) a sníží se jejich motivace si navzájem cenově konkurovat. Snížení potenciálního zisku také demotivuje providera vyvíjet nové technologie.

Cenová regulace je vnější ovlivnění vztahu klienta a poskytovatele, které je kontraproduktivní pro obě strany.

17.3.2007 14:08

Re: Regulace cen je kontraproduktivní

Zda se ze mas holou prdel a zadne akcie nevlastnis ale zurive studujes jak by se dalo zbohatnout pres noc. Asi jsi privatizaci zmeskal a tak ted snis o trhu,volnem neomezenem trhu ktery resi vse. Jenze ono je to jinak. Piratsky kapitalismus ktery je zalozen na tom ze "hlupak" prece spatne nakoupil je trochu po trosce vymytan ze spolecnosti. Ta ekonomicka menstruace je opravdu dojemna :-D

17.3.2007 14:31

Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní

Lepší holou prdel, než vymetenou palici.

Menstruace z tvé hlavy byla ale pořádná, to se musí nechat...

17.3.2007 15:25

Re: Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní chacha

krome nekolika set cehunu kteri si bohate nakradli privatizaci zbyva nejaky ten milion wanabees co jenom slintaji na prilezitost jak ten kapitalismus obratit ve stav zvany v cesku "byt za vodou". Ideal ktery pruzkumy poukazuji je RENTIER...jen pobirat renty ktere by mely byt neomezene

Jenze spolecnost unese jen jiste mnozstvi parazitu a obcas se leci narizenimi a zakony ktere tem vyznavacum bohu Friedman-a a Hayek-a pristrihnou tipec :-DPro blba ktery upi hruzou nad tak nizkou platbou 50 Ecentu z Brna do Vidne poznamenam ze je zcela mozne vydelat bohate na tarifu 4 UScentu z L.A. do Bostonu pres tucet statu.Co se tyce trhu,kdyby EU naridla 10 Ecentu maximum za jakykoliv hovor v EU,stale by se jeste telefonni spolecnosti mohly pretrhnout nabizet sluzby.

17.3.2007 16:16

Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní

1/ Netykáme si.   ***   2/ Vymítat není totéž co vymýtit.   ***   3/ Zbytek je nekonkrétní a vůbec bez  argumentační hodnoty, takže už není na co reagovat.

17.3.2007 17:28

Re: Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní

Nedivím se, že se moc nenamáhal s argumenty, nestojíš za to. Jinak ty si tu můžeš  argumentovat, jak chceš, ale bude to, jak říká Redingová, což je dobře. ;-)

17.3.2007 18:35

Re: Re: Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní

Pro nás to bude stále drahé.Díky 40leté komunistické devastaci  jsme proti svobodnému světu žebráci a budeme ještě hodně dlouho.Ceny které se řídí EU jsou pro nás stále moc vysoké ale až přejdeme na euro tak to bude katastrofa.Opět měl V.Klaus pravdu když varoval před ukvapeným přijetím eura

17.3.2007 19:42

Re: Re: Re: Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní

Mělo by to být níž, ale lepší něco, než nic, současný stav je nehorázná zlodějna. A i přes strop pořád určitě zůstane prostor pro snižování cen v rámci konkurence, takže to může stát nakonec ještě méně.

17.3.2007 20:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní

Mají mít zaměstnanci stanovenou maximální mzdu?

17.3.2007 21:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Regulace cen je kontraproduktivní

Samozrejme!!!!!!

tak jak bylo zvykem dlouha leta.... neco jako 40 krat minimalni mzda.

To by top management zuril,kdyby jedinou odmenou k dispozici nad byly DIVIDENDY vyplacene na jejich JIZ VLASTNENE AKCIE.

Ti co by delali dobre,akcie rostly a platily dividendy by meli hej,ti ostatni by museli zivorit...:-D