28. srpna 2008 12:58 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Roaming bude o tři koruny levnější

Mobilní telefon | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon | foto: Lidové noviny

PRAHA Tuzemští mobilní operátoři sníží na konci srpna cenu roamingového volání ze zemí EU zhruba o 3,50 Kč na přibližně 13 korun. Zároveň o dvě koruny na šest korun klesne poplatek za příchozí hovory. Firmy tak podle svých vyjádření reagují na nové regulační nařízení EU. Ceny SMS a MMS se nezmění.

Vodafone a O2 nabídnou zlevnění od 29. srpna, T-Mobile od 30. srpna. Telefónica v rámci programu O2 Eurotarif sníží cenu za minutu odchozího hovoru z dosavadních 16,60 Kč na 13,10, poplatek za příchozí hovory se sníží z 8,15 na 6,25 Kč. T-Mobile zlevní o 3,50 Kč na 13,09 Kč a příchozí hovory o 1,90 Kč na 6,19 Kč. Vodafone upravil cenu za minutu v rámci 1. zóny programu Vodafone World o 3,80 Kč na 12,90 a příchozí poplatek sníží z 8,20 na 6,20 Kč.

O2 zavede levnější volání z 36 zemí všem zákazníkům s aktivovaným roamingem automaticky. T-Mobile jej automaticky zavede uživatelům předplacených karet. Tarifní zákazníci si budou muset zvýhodnění EU aktivovat. Dosud jich tak podle mluvčí Martiny Kemrové učinilo kolem 1,3 milionu. Vodafone službu nabídne všem zájemcům o roamingové volání.

Vedle toho ale bude nabízet i službu Passport, u které zaznamenal za poslední rok nárůst uživatelů na dvojnásobek. "Dosavadní regulace zatím uživatele tzv. eurotarifu k většímu využívání telefonu v zahraničí nepřiměla, délka i objem jejich hovorů se od zavedení
regulovaných cen příliš nemění," uvedl manažer roamingu Vodafonu Jaroslav Mařík. V Česku je přes 13 milionů aktivních mobilních čísel. Nejvíce, 5,31 milionu, využívá síť T-Mobile.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.