27. srpna 2007 8:16 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Roboti slaví úspěch i v Česku

Rostoucí zájem o hračky Transformers hlásí většina prodejců i obchodníků | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rostoucí zájem o hračky Transformers hlásí většina prodejců i obchodníků | foto: AFP

PRAHA Ač od české premiéry akčního filmu Transformers neuplynulo ani čtrnáct dní (premiéru měl ve čtvrtek 16. srpna), hračky s touto tematikou se pro některé prodejny brzy stanou nedostatkovým zbožím.

„Zájem o roboty měnící se v automobily a jiné stroje je mezi obchodníky obrovský. Jelikož jsme s touto situací počítali dopředu, dostatečně jsme se předzásobili,“ informuje Angelika Matulová ze společnosti V. T. M., která je distributorem hraček americké firmy Hasbro, která vyrábí i Transformers.

Jednotliví prodejci si vzhledem k nedávné premiéře filmu zatím netroufají odhadnout, jak velký zájem procentuálně o roboty bude v následujících týdnech, shodují se ale, že bude enormní.

„Zájem zákazníků o hračky Transformers stoupá, vzestupná křivka je však na začátku.
Ta pravá lavina ještě přijde.

Transformers jsou totiž jedno z letošních strategických témat světových výrobců hraček,“ dodává Petr Král, marketingový ředitel internetového obchodu Mall. cz.

Vliv filmu, televize a reklamy je na nákupní chování dětských zákazníků zásadní. U úspěchu hraček Transformers hrálo roli také nasazení masivní televizní reklamy. „Reklamu zaznamenali určitě všichni kluci, protože byla zpracována akčně a přesně zacílená přímo na ně,“ konstatuje Milena Frintová z internetové prodejny maxik.cz.

Současné úspěšné tažení filmu Transformers kiny ovlivnilo také finanční výsledky firmy Hasbro, která jen za poslední čtvrtletí ohlásila růst zisku o více než třicet procent na 691,4 milionu dolarů (asi čtrnáct miliard korun).Další podrobnosti
si přečtěte v dnešním vydání deníku


Najdete na Lidovky.cz