Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Řetězce už neschovají gothaj pod bezpohlavní značku, těší Romana Vaňka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 14
  • Poslední: 13.1.2015 21:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Binis 13.1.2015 21:05

Není název jako název

Debrecínka v prodejně Tesca /není součástí Tesca/ je chuťově velmi dobrá a zkusil jsem debrecínku u soukromého "prodejce"- není dobrá - ovšem ten výrobky dováží ze stř.čech !.Např., kdo ochutnal sekanou Globus, ten už si sekanou i od soukromníka, nekoupí, protož po ohřátí v mikrovlnce - plave !!!! To už říkával děda před mnoha lety = dobré zboží se chválí samo !!!

S. Vor 13.1.2015 18:05

nějakej gothaj apod.

pokud je bez zkur.....česneku dávám s rodostí naší psí slečně,která je docela ráda.Tudíž vaše starosti tohoto typu na mou hlavu.Musím podotknout,že řadu výrobků,které nabízíte lidem nežere ani ona nebo to už by muselo být kdyby jí došlo suchý.:-)))

Hit 13.1.2015 16:22

Dobrou chuť

V jednom svém díle Jídlo s.r.o. pan Vaněk vychvaluje jihočeskou Madetu. Tu Madetu, která vyrábí zakysanou smetanu, kde je ve složení hned na druhém místě modifikovaný zahuštěný škrob. Místo smetanové kultury si vlastně kupujete ochucený škrob. No,nekupte to. A pro zamyšlení: např.privátní značka z Lidlu škrob neobsahuje.

J. Václav 13.1.2015 12:35

Skuste hodit plátek gothaje na pánvičku.

Doslova zmizí. Mám na mysli salám z hpermarketu Tesco. Jednou jsem koupil jelítko, 80 Kč/kg, nepředstavitelný humus. Masný výrobek t.zv. mleté, 95 Kč /kg v akci, směs kůží a tuku. Když si chci udělat kabanátek, nebo sekačku, koupím raději krkovici, nebo kýtu a umelu sám. Je to otřesné, co lidé jedí. Nemluvím o Ečkách, stabilizátory, zahušťovadla, konzevanty. První místo na světě v ve výskytu kolorektálního karcinomu je zasloužené, nelze se divit.

M. Starý 13.1.2015 13:43

Re: Skuste hodit plátek gothaje na pánvičku.

Blahopřeji, pochopil jste, že než kupovat gothaj za 80Kč/kg je lepší si koupit kus masa na kterém snad obchodník nedokáže tolik zkazit. Bohužel, spousta lidí takto neuvažuje a ať už z pohodlnosti či "jen" z blbosti kupuje takové "lahůdky".

J. Václav 13.1.2015 14:18

Ono to tak docela není, jde spíše o chuť

na některé výrobky. Gothaj byl jeden z nejkvalitnějších salámů a takové jelítko je také lahůdka, zvláště pro ty co nemají ve chlivku čuníka. Vyrábí to prasata, kterým bych okamžitě i za 100 g výrobku odebral licenzi a napařil pokutu, že by se pos rali. Nevím kdy to skončí, snad až zchudneme natolik, že si budeme pochutnávat i na topinkách.

K. Jež 13.1.2015 11:09

Normální člověk v řetězcích nenakupuje !

A na ostatních nezáleží. Stejně na ty sr...ky zemřou. Řetězce totiž prodávají chemické napodobeniny potravinových výrobků. Navíc brutálně předražené. Já kupuju naše jablka za 8 kč/kg ze skladu, který je přímo u sadu, med lze koupit od kdejakého včelaře při průjezdu dědinou. Králík klepnutý přímo z baráku za 150 /ks a to má cca 2.5 kg, stejně nakupuju hovězí, nebo v Makru, kde je maso alespoň popsáno. Našel jsem i malé řeznictví uzenářství, kde mají třeba uzený bůček za 80 kč/kg, sami si poráží, nakládají udí a je luxusní. Chce to jen nebýt líný a dívat se okolo. Není totiž nic jednoduššího, než vlézt do řetězce, narvat vozík chemickými polotovary, kečupy za 15 kč/ kg, těstovinami, párky, vymraženými tuhými akčními kachnami a kuřaty, emulgovanými tuky místo másla, zmrzlinami z těchto tuků - ucpávačů cév, krmit tím děcka a myslet si, že jsem něco ušetřil ::))))  Přičemž stačí jen vařit ze surovin a ne z polotovarů !!! Uzeniny si dělám sám, komerční jsou nejedlé.

K. Dvořák 13.1.2015 11:21

Re: Normální člověk v řetězcích nenakupuje !

Prilis pausalizujete. On ten usak "klepnutý přímo z baráku" mohl vyrustat na plesnivem chlebu, coz v podstate nemate sanci zjistit. A dalo by se pokracovat. Ale mate pravdu v tom, ze to chce "nebýt líný a dívat se okolo".

K. Jež 13.1.2015 11:58

Re: Normální člověk v řetězcích nenakupuje !

Je prostě třeba se snažit. Doba ovšem nahrává pohodlnosti. Pro mladé je jednodušší něco rozbalit, hodit do friťáku a je to. Je jasné že ve velkoměstech je to složitější asi, nebo dražší, protože i ti někteří farmářští trhovci dokáží prodat ledacos. Ale pořád se dá najít řešení v okolí a podpořit tím i naše lidi. Já našel např. na netu firmu co doveze až domů např. hovězí maso zdarma i v menším množstí a to naše a kvalitní maso. Zatím jen v některých oblastech Čech. Možnosti jsou.

J. Holič 13.1.2015 11:51

Re: Normální člověk v řetězcích nenakupuje !

Nejen řetězce prodávají napodobeniny. Řetězce naopak mnohdy sráží cenu tak nízko, že s tím mnozí výrobci mají potíže a někdy pak musí jít dolu s kvalitou, aby požadavky na nízkou cenu mohli splnit. Ale samozřejmě, že si každý řetězec kompenzuje nějaké akce vyšší cenou někde jinde. Navíc se nelze divit, že je v řetězci cena navýšena o převoz, uskladnění,třídění a spoustu dalších souvisejících činností. Pokud máte někde za rohem sad, je samozřejmě toto lepší volba, ale to není případ každého.Také nezapomínejte, že i Makro je řetězec, Globus (můj oblíbený) také - ten má vlastní uzeniny, pečivo a vlastní těstoviny. I řetězce nabízí kvalitní produkty - není to tedy v tom, zda je to řetězec, nebo menší obchod (některé menší obchody nakupují v řetězcích), ale v sortimentu.A ten je tvořen poptávkou. Samozřejmě, že také znám uzenářství, kde mají vlastní párky a jinde je už skoro nekupuji (rozdíl v kvalitě je propastný), ale nepovažuji za nezbytné spálit spoustu benzínu, abych se vyhnul řetězci.

I. Veselý 13.1.2015 10:58

V podstatě jen

jako odměny pro psa kupuji velká balení piškotů v Tescu. Jsou s označením Tesco value, ale do konce roku byly vyrobeny v ČR (uvedena pražská firma) a od nového roku jsou v jinak barevně provedeném obalu a místo výrobce uvedeno "vyrobeno v Polsku" a distributor Tesco .... .

Je nepravděpodobné že řetězce změní svůj přístup. Toto je příklad potraviny u které mi na kvalitě nezáleží, ale také se, dle mého názoru, na její výrobě nedá nic moc zkazit. A stejně se bude Tesco jistě chovat i potravin dalších nebo si někdo myslí že ne?

Vždyť tohle je opačný trend v označování - místo konkrétního výrobce země kde byla potravina vyrobena.

K. Jež 13.1.2015 11:14

Re: V podstatě jen

Řetězce si nechávají své výrobky dělat u výrobců podle svých požadavků. Tedy podle toho co dokáží prodat. A tak vepřovka stejného řetězce v Rusku je z kůží, u nás z kůží z poloviny a v Německu je v ní i maso. Je to o lidech co dokáží zkrmit a zaplatit.

Hit 13.1.2015 16:42

Re: V podstatě jen

No s tím Německem bych se zrovna neoháněl. Víte, že v Německu jsou jiné normy než v ČR? Takže 90%německá šunka může mít méně masa než 90%česká šunka? Není maso, jako maso. A ještě jeden chyták. Dovezená  uzenina se může jmenovat “šunka”, i když nesplňuje českou legislativu. Přeji dobrou chuť.

P. Boublíková 13.1.2015 10:16

mně je značka ukradená

Zajímá me složení vyrobku.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...