12. února 2008 11:13 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Roman zůstává v čele ČEZ

PRAHA Předsedou představenstva energetické společnosti ČEZ bude i další čtyři roky její dosavadní šéf Martin Roman. Místopředsedou se nově stal ředitel divize international Tomáš Pleskač, zůstává jím však i výkonný ředitel ČEZ Daniel Beneš. Do funkcí je v pondělí zvolilo představenstvo společnosti.

Dozorčí rada prodloužila Romanovi působení v představenstvu firmy na další čtyři roky s platností od 20. února již loni v říjnu. Nyní jej tedy představenstvo ve svém čele oficiálně potvrdilo.

Osmatřicetiletý Martin Roman je generálním ředitelem a předsedou představenstva nejziskovějšího tuzemského podniku od dubna 2004. Před příchodem do společnosti ČEZ řídil firmu Škoda Holding, v letech 1994 až 1999 byl v čele výrobce vzduchotechniky Janka Radotín.

Tomáš Pleskač pracoval po nástupu do společnosti ČEZ devět let v Jaderné elektrárně Dukovany. Od roku 2003 působil jako místopředseda představenstva a finanční ředitel v Severomoravské energetice v rámci Skupiny ČEZ. V současnosti řídí divizi international.

ČEZ je největší elektrárenskou společností ve střední Evropě a nejziskovější českou společností. Kromě České republiky působí firma v dalších deseti zemích střední a jihovýchodní Evropy.

Odhadovaný loňský čistý zisk skupiny ČEZ dosáhl včetně mimořádných vlivů rekordních 42,6 miliardy korun. Letos má vzrůst na 46,6 miliardy. V roce 2006 skupina vydělala 28,8 miliardy Kč. Dvě třetiny firmy patří státu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!