6. června 2007 16:43 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ropný magnát Komárek zaplatí 1,2 miliardy

Karel Komárek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Komárek. | foto: Lidové noviny

BOHUMÍN Podnikatel David Beran vysoudil na ropném magnátovi Karlu Komárkovi 1,2 miliardy, které požadoval v souvislosti se společnostmi ŽDB Group a Bonatrans Group. Soud tak přiznal Beranovi jen část nároků z požadovaných 10 miliard.

Podle Komárkova mluvčího Dana Plovajka Beran neuspěl se žalobou na výši kupní ceny, za kterou KKCG Industry koupilo akcie bohumínských firem ŽDB Group a Bonatrans.

"Soud požadavek Davida Berana na 668 milionů korun zcela zamítl a potvrdil původně dohodnutou kupní cenu ve výši 220 milionů korun, která byla prodávajícímu Holdingem KKCG Industry za akcie uhrazena," dodal Plovajko.

Rozhodčí nález podle Plovajka také stanovil, že Beran nemá, neměl a ani nikdy mít nemůže jakékoli nároky na akcie společností ŽDB a Bonatrans. "Tyto společnosti stoprocentně vlastní Holding KKCG Industry z finanční skupiny KKCG," uvedl Plovajko. Podle něj budou soudy řešit ještě žaloby podané ze strany Komárkovy KKCG na Berana. Komárek po Beranovi chce za údajné porušování smluv v řádech mnoha miliard korun, jejich plnění požaduje u mezinárodní arbitráže v Paříži.

Beran a Komárem měli na počátku roku 2005 společné plány na vytvoření jedné z největších průmyslových skupin. Pod hlavičku firmy Industrial Group Holding KKCG (IGH) chtěli sloučit společnosti ŽDB, Bonatrans, Kovosvit a Vítkovice Holding. Obrat nově vzniklého kolosu by dosáhl desítek miliard korun.
Lidovky.cz, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.