14. ledna 2011 9:59 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Rozhovor z cyklu Vize 2011 - Lubor Žalman

Lubor Žalman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lubor Žalman | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Řídí banku, která v posledních letech výrazně expanduje. Otevírá desítky nových poboček ročně, chystá se na další vlnu poptávky firem po investičních úvěrech, ale také opět nabízí produkty, které byly v průběhu krize zapovězené – například stoprocentní hypotéky.

 "Banky jsou nepoučitelné kdekoli na světě. Máte tady na jedné straně tlak akcionářů na profitabilitu, na druhé straně tlak konkurence," říká generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman s tím, že na billboardu 3,99 vypadá líp než 4,99 a 2,99 vypadá ještě líp.

* LN Je počátek nového roku i desetiletí, stejně jako ostatních manažerů i vás se na úvod zeptám, s jakou vizí vstupujete do nového roku?

Tato otázka přichází v dobrý i špatný čas, protože přesně v této chvíli se nad tím zamýšlíme. Pracujeme na takzvané vizi 2020, ale začali jsme teprve před Vánoci, takže výsledek našeho zamyšlení zatím nemáme. Ale shodli jsme se na tom, že si musíme definovat oblasti, ve kterých budeme v České republice nejlepší, a že cokoli jiného, kde nemůžeme být nejlepší, vůbec nemá smysl dělat.

Unikátní rozhovory na Lidovky.cz

Lidové noviny se ptaly Miroslava Kalouska, Martina Romana, Tomáše Chrenka, Lubora Žalmana, Marka Dospivy a Jana Kadaníka, jaký vývoj očekávají v letošním roce?

Celé rozhovory najdete ve speciálu LN - VIZE 2011.

A to nejlepší samozřejmě taky znamená, že musí být možné na tom vydělat a v neposlední řadě nás to musí bavit. Já pevně věřím v to, že nemůžete být dobrý v něčem, co vás nebaví. Nicméně ten výsledek se jistě bude točit kolem konceptu bankovnictví pro prémiovou klientelu, což dneska definujeme jako domácnosti s příjmem 25 tisíc plus čistého.