4. prosince 2008 10:53 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Rozpočet asi projde, podpoří ho Snítilý

Evžen Snítilý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Evžen Snítilý | foto: ČTK

PRAHA Poslanec Evžen Snítilý podpoří příští týden při hlasování ve sněmovně návrh státního rozpočtu. Jeho hlas je klíčový, vzhledem k rozložení hlasů ve sněmovně by bez něj vláda téměř jistě neuspěla. Zopakuje se tak situace, která nastala při volbě prezidenta.

Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN). "Kladu si otázku: Můžeme mít v době, kdy k nám dorazila finanční krize a kdy zároveň budeme předsedat Evropské unii, neschválený rozpočet? Já si na tuto otázku odpovídám, že nemůžeme. Proto se nyní kloním k tomu, že rozpočet podpořím," řekl ve středu zpravodaji HN Snítilý ve sněmovně.

Poslanec Snítilý tvrdí, že se - podobně jako při prezidentské volbě, kvůli níž byl vyloučen z ČSSD - rozhodl podpořit vládní koalici sám od sebe. "Nikdo mě nepřemlouval," upozornil Snítilý.

Rozpočtu odmítá dát hlas trojice poslanců ODS Vlastimil Tlustý, Jan Schwippel a Juraj Raninec. Za tyto muže má vláda náhradu: Miloše Melčáka, Michala Pohanku a Petra Wolfa. Ale i v takovém případě by chyběl jeden hlas. Dodá ho nejspíš právě Snítilý.

Snítilý však nepodpoří návrh ministra financí Miroslava Kalouska na snížení sociálního pojištění o 1,5 procenta, o kterém budou poslanci hlasovat na začátku příštího týdne. "Nelíbí se mi, že se mají daně měnit každého půl roku. Je tedy vysoce pravděpodobné, že návrh vlády nepodpořím," uvedl Snítilý.
ČTK