Sobota 24. října 2020svátek má Nina 9 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ruské prostitutky kvůli krizi zlevňují

I když je to nezákonné, placený sex nedělá většině Rusů žádné problémy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I když je to nezákonné, placený sex nedělá většině Rusů žádné problémy. | foto: Shutterstock

MOSKVA Mnoho bohatých Rusů prý při nynější krizi chodí za prostitutkami hlavně proto, aby si popovídali. Ruské provozovatelky nejstarší živnosti tak snížily ceny svých služeb, aby odolaly konkurenci. Podle agentury Reuters ale ty nejluxusnější z nich tvrdí, že kšefty jdou výborně, že žádnou krizi ve své branži nepociťují.

Mezi největšími ruskými boháči se údajně vypráví následující vtip. Jeden oligarcha říká druhému: "Mám špatnou zprávu, prodělal jsem pět miliard dolarů." "Já prodělal sedm," odpovídá druhý, "mám ale zase jednu dobrou zprávu - šlapky už opět stojí jen 100 dolarů".

Vypadá to na typicky ruskou reakci na ekonomickou krizi. Vyhlášený noční život v Moskvě notně prodražil a některé prostitutky si stěžují, že musely jít s cenami dolů, aby obstály v konkurenci. Tvrdí také, že se objevil nový druh klientů, co nutně nevyhledává sex, ale emocionální podporu.

Adriana už má třicítku dávno za sebou, pracuje ve svém bytě, který sdílí s osmnáctiletým synem. Vzpomíná na klienta, jehož mzda se kvůli krizi snížila o třetinu. Prý ani sex nechtěl, stačilo mu povídat si. Stále více zákazníků se prý k Adrianě chodí vyplakat a obrazně i doslova se opřít o rameno.

Sexuální výkonnost a chuť jsou s hospodářskou prosperitou nerozlučně spojeny, tvrdí britská expertka, sloupkařka a spisovatelka Tracey Coxová. "Mnoho mužů samo sebe vidí prostřednictvím práce a peněz, které vydělají. Libido je zcela určitě v dobách finančních obtíží hodně postiženo. Stres pak hodně přispívá k tomu, co pociťují jako ztrátu. Prostitutky jsou v zásadě placeny za to, že je nesoudí, ať už vyžadují cokoli. Proto se logicky stávají osobami, s nimiž mnozí muži často chtějí o svých problémech mluvit."

I když je to nezákonné, placený sex nedělá většině Rusů žádné problémy. Více než desetimilionová Moskva se prostitutkami jen hemží. Moskevská policie odmítá spekulovat, kolik jich v metropoli pracuje, ale média a skupiny na ochranu lidských práv tvrdí, že jich je přes 100.000. To by bylo asi desetkrát více, než na kolik je odhadován jejich počet v Londýně či v New Yorku.

Elitní prostitutky v Moskvě ovšem podle všeho krizi nijak nepociťují. V těch nejlepších nočních klubech v blízkosti Kremlu je jejich hodinová taxa stále stejná - 300 až 500 eur (7900 až 13.300 korun) za hodinu a o zákazníky nemají nouzi. "Obsluhujeme tady celý svět a absolutně nic se nezměnilo," říká čtyřiatřicetiletá Natalie a objímá kolem krku podnikatele odněkud z Blízkého východu. "Muži, co sem chodí, jsou opravdu velmi bohatí, velmi úspěšní a vědí, co chtějí. Obchody jdou velmi dobře," přizvukuje Natalii asi třicetiletá Lena.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...