27. července 2007 13:42 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ruzyně odbavila rekordní počet lidí

Letiště Ruzyně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Ruzyně | foto: ČTK

PRAHA Letiště Ruzyně odbavilo rekordní počet lidí, za první pololetí to bylo rekordních 5,58 milionu cestujících, což je meziročně o devět procent více. O šest procent na téměř 84.000 se zvýšil také počet vzletů a přistání letadel.

Na růstu počtu odbavených lidí se významně podílely nízkonákladové aerolinie, které přepravily téměř o třetinu více cestujících než loni. Jejich tržní podíl na letišti vzrostl na 23 procent. Na linkách tradičních síťových dopravců se počet cestujících zvýšil o tři procenta.

Největší podíl si tradičně drží České aerolinie, se kterými letělo 43 procent všech
odbavených cestujících. Letišti se také daří přilákat stále více přestupujících pasažérů. Jejich
počet se meziročně zvýšil o šest procent. Důvodem je podle vedení letiště především dobrá spolupráce s leteckou aliancí SkyTeam. Díky tomu byla například zavedena nová dálková linka společnosti Delta Air Lines na největší světové letiště v americké Atlantě.

Nejvíce cestujících letělo v prvním pololetí do Británie, Německa a Itálie. Trojicí nejpopulárnějších měst jsou tradičně Londýn, Paříž a Frankfurt.
Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?