29. února 2008 11:59 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

RWE od dubna zvýší ceny plynu

PRAHA Domácnosti, které berou plyn od největšího prodejce v Česku RWE Transgas, zaplatí od dubna v průměru o 3,1 procenta více. Například domácnostem, jež používají plyn na topení, ohřev vody a vaření, se měsíční platba průměrně zvýší o 56 korun.

V lednu se ceny pro domácnosti v průměru zvýšily o 7,4 procenta. Průměrné domácnosti, kde na plynu pouze vaří, se měsíční platba zvýší o 2,50 koruny včetně DPH. Tam, kde plyn používají navíc k ohřevu vody, zaplatí měsíčně o 19 korun více. Provoz rodinného domku, v němž se zemní plyn používá k vaření, ohřevu vody a topení, se prodraží v průměru o 94 korun měsíčně.

Všem kategoriím zákazníků, kterým RWE stanovuje ceny čtvrtletně, se ceny od dubna zvýší v průměru o 3,3 procenta. Vedle domácností sem patří ještě maloodběratelé, což jsou například živnostníci, a střední odběratelé.

Živnostník s roční spotřebou 100 megawatthodin zaplatí za měsíc zhruba o 250 korun více bez DPH. Firmě, která spadá do kategorie středního odběru se spotřebou 2500 MWh ročně, se měsíční účty zvýší o 6239 korun. Velkým zákazníkům mění RWE ceny měsíčně, vypočítává je ale podle obdobného vzorce.

Skupina RWE je největším obchodníkem se zemním plynem v Česku. Koncern má v Česku 2,292 milionu zákazníků a ovládá 21 společností, mezi něž patří mj. regionální prodejci a distributoři, tranzitní společnost RWE Transgas Net a RWE Gas Storage, která se stará o podzemní zásobníky.
ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?