11. května 2008 18:48 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ryanair plánuje snížit ceny letenek o polovinu

Letadlo nízkonákladové společnosti Ryanair | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo nízkonákladové společnosti Ryanair | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

FRANKFURT Největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě Ryanair plánuje navzdory rostoucím cenám pohonných hmot snížit ceny letenek o polovinu. Chce tak výrazně podpořit svůj růst. Píše o tom německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Generální ředitel aerolinek Michael O'Leary chce podle listu v příštích čtyřech letech zdvojnásobit počet přepravených cestujících na 80 milionů. Zdvojnásobit hodlá ve stejné době také počet letadel na 300, napsala agentura Reuters
.
Ve třetím finančním čtvrtletí, které skončilo v prosinci, zisk Ryanairu bez zahrnutí jednorázového příjmů z prodeje letadel klesl o 27 procent na 35 milionů eur (874,6 milionu Kč). O'Leary také koncem března varoval, že v novém finančním roce, který začal v dubnu, očekává kvůli vysokým cenám ropy a zpomalení růstu britské ekonomiky pokles zisku o polovinu. Společnost proto zmrazila růst mezd vedoucích pracovníků.

Ryanair vstoupil loni v listopadu na pražské letiště, když spustil pravidelnou linku mezi Prahou a irským Dublinem. Firma ale není na českém nebi nováčkem - od března 2005 pravidelně létá z Brna do Londýna a nyní i do španělské Gerony.
Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.