Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sázející se Superstar vyhýbají

Česko hledá Superstar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko hledá Superstar | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Zájem sázkařů o třetí řadu pěvecké soutěže Superstar je zatím vlažný. Vsazená suma u jednotlivých sázkových kanceláří se totiž pohybuje v řádu statisíců. „Zatím o sázky není velký zájem,“ říká Dominik Mašek ze sázkové kanceláře Chance.

Podle Lubomíra Ježka z Tipsportu je to dané vývojem soutěže, kdy ještě nedošlo na finálovou vyřazovací část. „Čekáme, že kolem finále bude zájem podobný jako v předchozích řadách,“ dodává Ježek. Zatím si však podle něj lidé vsadili jen několik set tisíc korun. „Objemy ještě nejsou závratné,“ sdělil Ježek. Podobně je na tom rovněž Sazka. Pokud by měla třetí řada Superstar zabodovat u hráčů stejně jako v minulosti, budou sázející muset na konci finálové části přidat. Při premiéře Superstar totiž vsadili lidé jen u Tipsportu sedm milionů korun, u druhé řady to bylo ještě o tři miliony korun více. U první a druhé řady pak Češi u sázkovek prosázeli zhruba třicet milionů korun.

Sázkové kanceláře jsou optimistické. „Televizní sledovanost je dost vysoká. Nemáme důvod si myslet, že by sázek bylo méně,“ uvádí Ježek. Zatím se na Superstar dívá v průměru 1,9 milionu diváků. První řada Superstar přitáhla k televizím v průměru 2,7 milionu lidí a pokračování pěvecké soutěže 2,3 milionu.

Informační nerovnost
Nízký zájem sázkařů ale není zapříčiněn pouze čekáním hráčů na finále Superstar. Některé sázkové kanceláře totiž vypsaly jen sázky na celkového vítěze. „Minule jsme drželi i předchozí kola,“ upozorňuje Mašek s tím, že Chance letos nevypisuje tyto sázky, protože někdo by mohl mít informace o průběhu hlasování, které nejsou veřejně známé. Bookmaker tak podle Maška nemá ani potřebné údaje k vypsání kursu. Jen na celkového vítěze je možné si zatím vsadit rovněž u Sazky.

I přes zatím nízký zájem patří nicméně sázky na Superstar k nejoblíbenějším z takzvaných společenských sázek, kam patří například tipování na úspěch celebrit ve volbách do Senátu. Společenské sázky se však nemohou měřit s tipováním výsledků sportovních událostí. Na celou Superstar vsadí lidé podle Ježka zhruba tolik jako na zápas České republiky s USA na fotbalovém mistrovství světa, což bylo patnáct milionů korun.

Největšími favority třetí řady Superstar jsou Tereza Najdekrová a Barbora Zemanová. Na celkové vítězství Najdekrové je vypsán kurs 3,0. Kdo vsadí na její vítězství tisíc korun, vyinkasuje nazpět tři tisíce, pokud uspěje. U Zemanové je kurs mírně vyšší 3,5. Šance Zemanové přitom u sázkovek vzrostly v poslední době. Nejmenší šance dávají sázející Aleši Burketovi.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!