Čtvrtek 24. září 2020svátek má Jaromír 23 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sazka poslala výherci rekordní vánoční dárek – 400 milionů

Peníze, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Loterijní společnost Sazka už poslala výhercům nejvyššího jackpotu v historii tuzemského sázení jejich výhru. Na účtech manželského páru z Chrudimska přistálo přesně 399 904 705 korun.

Informoval o tom server Aktuálně.cz. Rekordní výhra padla v prvním tahu nedělního losování Sportky 3. listopadu.

Sázející uhodl díky náhodnému tipu všech šest čísel prvního tahu včetně posledního čísla hry Šance. Čísla 5, 8, 15, 23, 37, 39, 42 a 6 ze Šance výherci přinesla celkem 399,904.705 korun. Šance, že sázející při plném tiketu trefí stejná čísla jako vylosovaná, je přitom 1:6,7 milionu.

Chtěla, aby peníze dostali před Vánoci

Sazka měla na vyplacení takto velké výhry 60 dní od ověření platnosti sázenky, ale už dříve prohlásila, že peníze odešle tak, aby je výherci měli ještě před Vánoci.

"Vzhledem k tomu, že se výherci rozhodli podstatnou část výhry věnovat na dobročinné a charitativní účely, byla částka vyplacena předčasně. Vánoční čas se k tomu nabízí," řekl serveru generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

ČTĚTE TAKÉ:

Výherci rekordního jackpotu zůstanou v anonymitě. Sazka o nich prozradila jen to, že jde o manželský pár středního věku z města na Chrudimsku. "Muž byl relativně klidný, působil dojmem, že se z výhry sice raduje, ale na druhou stranu si uvědomuje, že má velkou zodpovědnost, jak s penězi naloží. Jeho manželka opakovala, že tomu stále nemůže uvěřit," popsal rozpoložení manželů mluvčí Sazky Václav Friedmann v okamžiku, kdy si do sídla firmy přišli nechat ověřit výhru a zaplatit zálohu na ni ve výši 350 tisíc korun.

Sazka letos zaznamenala hned dva rekordy, pokud jde o výši výher. Čtyřsetmilionové výhře ve sportce předcházela rekordní výhra také ve hře Euromiliony, kde jediný výherce ze severu Moravy trefil náhodným tipem všechna čísla včetně dodatkového a odnesl si 126 milionů korun.

Doposud historicky nejvyšší výhrou byla částka 148,6 milionu korun, kterou si v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející Sportky.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...