Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sázkaři favorizují Čechy

PRAHA  Kromě fotbalových fanoušků očekávají s napětím dnešní úvodní zápas české reprezentace na fotbalovém šampionátu v Německu také tuzemští sázkaři. Ti totiž v drtivé většině věří, že Češi dnes Ameriku porazí, a neváhali prosázet na večerní utkání miliony korun.

„Na dnešní vítězství Čechů se zatím prosázelo devět milionů korun,“ sdělil za sázkovou kancelář Fortuna František Trantina. Objem vsazených prostředků by se ale podle něj měl do začátku dnešního turnaje vyhoupnout až na 50 milionů korun.

Jaké kurzy vypsaly sázkové kanceláře na zápas ČR - USA
kancelář  vítězství ČR remíza    vítězství USA
Fortuna 1,75 3,40        4,00
Chance       1,65 3,50 5,00
Tipsport     1,70 3,60 3,60
Betandwin*  1,90 3,25 4,00
Sportingbet* 1,85 3,30 4,20
Pramen - sázkové kanceláře,
* - Internetové sázkové kanceláře

V milionech se pohybují vsazené prostředky také u dalších kanceláří. „Výše prostředků vsazených na dnešní zápas se zatím pohybuje okolo pěti milionů korun,“ tvrdí například mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek s tím, že v drtivé většině jde o sázky na vítězství Čechů.

O rekord zatím podle něj nejde, ten by měly přinést až další zápasy, upozornil Ježek. „Na ty další zápasy se bude mnohem víc sázet, protože dost lidí čeká na to, v jaké formě se dnes Češi předvedou,“ tvrdí.

Zhruba pět milionů korun vsazených na dnešní „české“ vítězství odhadla také Jana Pokorná ze sázkové společnosti Chance. „Největší objem sázek na večerní zápas ale očekáváme, že přijde ještě během dneška,“ upozornila Pokorná. Totéž si myslí i ostatní zástupci kanceláří. Zhruba kolem jednoho milionu korun pak mají lidé vsazeno na vítězství českého fotbalu také u kanceláře SynotTip.

Provozovatelé kurzového sázení přitom stejně jako sázkaři jednoznačně favorizují Čechy. Například kancelář Chance vypsala na dnešní vítězství Čechů kurz 1,65 zatímco vítězství Američanů „ocenila“ kurzem 5 ku jedné. Podobný kurz 1,70 má na vítězství Čechů také jednička na trhu - společnost Tipsport. O něco více věří Čechům Fortuna, která vypsala kurz 1,75.

Sázkové kanceláře si od fotbalového mistrovství slibují doslova žně. Očekávají rekordní tržby a možnosti, na co všechno si v souvislosti s fotbalem vsadit, neznají mezí. Vedle sázek na vítěze celého mistrovství, jednotlivých utkání či střelce vypsala například společnost Fortuna sázku dokonce i na to, zda na fotbalové hřiště vběhne během zápasu nudista.

Celkové tržby sázkovek za fotbalový šampionát by se podle Lubomíra Ježka mohly dostat přes jednu miliardu korun. „Jenom za naši společnost Tipsport očekáváme tržby zhruba půl miliardy korun,“ doplnil Ježek. Zástupci sázkových kanceláří se zároveň jednoznačně shodují, že výše tržeb se bude odvíjet od toho, jaké úspěchy česká reprezentace přinese.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....