Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sázkaři favorizují ODS

PRAHA  Právě dnes se otevřou volební místnosti a Češi zvolí budoucí reprezentaci země. Pokud by volili sázkaři, vyhrála by ODS. U pěti sázkových kanceláří utratili tuzemští sázkaři za tipy, kdo volby vyhraje, okolo patnácti milionů korun.

Sázkové kanceláře hlásí rekordní zájem o volby. „Přišlo i velké množství svátečních sázkařů a žen, takže celkem byly na tyto příležitosti vsazeny téměř čtyři miliony korun,“ potvrzuje zájem sázkařů o volby mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Podle něj jsou vsazené sumy nejvyšší, co kdy byly na politiku v Česku vsazeno.

„Mezi nesportovními událostmi patří volby k nejatraktivnějším,“ potvrzuje Zdeněk Zikmund ze Sazky, kde se sázky pohybují v milionech korun. Podobně se vyjadřuje i Radek Hadač z Chance.

Kolik Češi prosázeli na volby?

Fortuna - sedm milionů korun, podáno 330 tisíc tiketů

Tipsport - přes čtyři miliony korun

Sazka - řádově miliony korun

Synot Tip - více než tisíc tiketů, částku firma neudala
Chance - více než milion korun, vsadily tisíce lidí

Pramen: sázkové kanceláře

„Zájem sázejících roste úměrně tomu, jak rychle se volby blíží, a také tomu, že letošní volby jsou mediálně více viditelné, než ty předchozí,“ soudí.

Zřejmě nejvíce peněz se prosázelo u Fortuny, kde lidé utratili přes sedm milionů. „Evidujeme 330 tisíc tiketů se sázkovou příležitostí na volby,“ říká marketingový ředitel Fortuny František Trantina.

Kurs ODS 1: 1,3
Nejvíce lidé věří vítězství ODS, u Fortuny na jejich výhru tipující vsadili přes tři miliony korun. ODS je favoritem i u dalších sázkových kanceláří, kurz se pohybuje u všech okolo 1,3 - takže za vsazených sto korun výherci připadá 130 korun. „V posledních dnech mohutně finišovala i ČSSD,“ upřesňuje Trantina. Kurz se v případě sociálních demokratů pohybuje okolo 2,7.

Na ODS se také u většiny kanceláří sázely nejvyšší částky. „Nejvíce je možné na jeden tiket vsadit deset tisíc korun. V této výši jsme přijali větší počet sázek, většinou na občanskou demokracii,“ potvrzuje mluvčí SynotTip Jiří Hrabovský. Třeba u havířovského Tipsportu vsadil sázkař sto tisíc korun na to, že ODS skončí lépe než ČSSD.

Zajímavostí či výjimkou byl tipující, který u Chance vsadil na vítězství KSČM 50 tisíc korun. Kdyby komunisté vyhráli, odnesl by si tři miliony korun.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Obchody postupně otevírají, přišly ale o hodně peněz (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Obchody postupně otevírají, přišly ale o hodně peněz (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Obchody postupně otevírají, přišly ale o hodně peněz (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...