4. června 2009 11:01 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sázkaři mají jasno: eurovolby vyhraje ODS

Mirek Topolánek na akci s názvem Koncert pro Mirka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek na akci s názvem Koncert pro Mirka | foto: ČTK

PRAHA  Pokud mají pravdu sázkaři, zvítězí ve volbách do Evropského parlamentu ODS. ČSSD jí to ale na podzim vrátí ve volbách do sněmovny. Na vítěze obou voleb se totiž dá vsadit a vsazeny už jsou statisícové částky.

„Sázky tohoto typu jsou v Česku velmi populární a vsadit si přijdou i lidé, kteří normálně jinak nesázejí,“ řekl Tomáš Bahník, mluvčí sázkové kanceláře Fortuna. „Objemem prosázených peněz se samozřejmě tyto sázky nemohou rovnat populárním sportům, jako je například fotbal. Objemy vsazených peněz ale nejsou vůbec zanedbatelné,“ dodal Bahník.

Kurzy vypsané
na vítěze voleb
do europarlamentu

 ČSSD                     1,85
 ODS                       1,85
 KSČM                   60
 KDU-ČSL            200
 Strana zelených  350
 Jiná strana           120

Zdroj: Fortuna

 Například na volby do Evropského parlamentu lidé ve Fortuně podle Bahníka vsadili už více než čtvrt milionu korun. Největší vsazená částka u jednotlivce přitom činí deset tisíc korun a je na vítězství ODS. Právě Občanskou demokratickou stranu sázející v případě víkendových voleb favorizují nejvíce. „Na vítězství ODS, tedy že získají nejvíce míst v Evropském parlamentu, sází asi o třetinu lidí více než na ČSSD,“ uvedl Tomáš Bahník z Fortuny.

 Obě politické strany přitom mají identický kurz na vítězství: 1,85. Na vítězství komunistů vypsali bookmakeři kurz 1:60, u KDU-ČSL je 1:200 a u Strany zelených dokonce 1:350. U všech ostatních stran je sázkový kurz 1:120.

Půl milionu na ČSSD
Úplně jiná očekávání však mají sázející v případě podzimních voleb do Poslanecké sněmovny. „Lidé na tyto volby vsadili už přes půl milionu korun a naprostá většina sázek je na vítězství ČSSD,“ konstatoval Tomáš Bahník.

Největší šance na vítězství přisuzují ČSSD rovněž bookmakeři. Tomu odpovídá i nejnižší kurz 1,4. ODS má kurz 2,7, KSČM už 100 a KDU-ČSL 1:200. Nejmenší šance na vítězství ve volbách do sněmovny má podle sázkové kanceláře opět Strana zelených (1:350).

 Sázková kancelář Fortuna není v Česku jediná, která podobné sázky nabízí. Na vítěze obou voleb si lidé mohou vsadit také u společnosti Chance. Vypsané kurzy jsou zde velmi podobné. „Politické sázky jsou mezi lidmi oblíbené, vždy ale budou jen zajímavým doplňkem naší nabídky,“ míní Pavel Knorr, šéf marketingu sázkové kanceláře Chance.