22. prosince 2009 14:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sázkaři obešli systém Tipsportu, chtějí vyplatit 342 milionů

Sázková kancelář Tipsport | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sázková kancelář Tipsport | foto: Alžběta Jungrová Lidové noviny

PRAHA Skupina sázkařů se pokusila obejít systém internetových kurzových sázek společnosti Tipsport. Sázkaři v noci vyhráli 342 milionů korun. Tvrdí, že úspěšně vsadili neobvyklou, ale podle nich povolenou kombinaci na zápasy NHL. Tipsport s odvoláním na herní řád ale popírá, že by kombinace patřila mezi povolené.

"Několik sázkařů porušilo herní plán Tipsportu a zařadilo na své tikety takzvané podpůrné sázky, které v kursovém sázení nejsou povoleny. Opakovaně na jeden tiket zařadili stejnou příležitost, a pokusili se tak zmnohonásobit svoji výhru a neprávem se obohatit," uvedl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Tito klienti podle Ježka zneužili softwarového nedostatku, který v systému vznikl v důsledku nasazení nové aktualizované verze internetové aplikace v minulém dni. Tipsport vyhodnotil tyto sázky jako neplatné a výhry bude vyplácet bez podpůrných sázek. Ty si musí kontrolovat sázející sami, podotkl Ježek.

O případu dnes informoval server Aktuálně.cz. Sázející si vsadili na střelce v jednom ze zápasů NHL a trefili se. Kurz na tuto sázku byl 2,7:1. Vsadili pouze pět korun, jenže na tiketu opakovali stejnou sázku mnohokrát, takže nakonec se celkový kurz vyšplhal na mnohem vyšší hodnotu. Celková výhra, kterou by měli dostat, kdyby sázka byla legální, činí 342 milionů korun.

Právnické expertízy
"Sázkaři se hromadně obrací na právníky," řekl serveru jeden ze sázejících.

Také Tipsport zvažuje následný právní postup vůči sázkařům, kteří prý o případu jednostranně informovali média. "Jednání sázkařů, kteří šířili nepravdivé údaje o společnosti, když zkreslili informace a označili naše jednání za protiprávní, chápeme jako neoprávněný zásah do dobré pověsti obchodní skupiny Tipsport. V tuto chvíli nelze vyloučit ani variantu podání trestního oznámení," uzavřel Ježek.

Takovouto sázku, tedy opakované vsazení na stejný zápas na jediném tiketu, zakazují všechny sázkové kanceláře. Tipsport podle serveru uvedl, že v žádném případě peníze sázejícím nevyplatí. Je připraven vyplatit pouze výhru, jako kdyby bylo vsazeno jedenkrát, tedy 13,50 Kč.

ČTK