3. srpna 2007 10:36 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Šéf České spořitelny odchází a zpívá

Každé zvýšení cen, každého nespokojeného klienta budu sledovat, zpívá Jack Stack. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Každé zvýšení cen, každého nespokojeného klienta budu sledovat, zpívá Jack Stack. | foto: Youtube.comReprofoto

PRAHA Bývalý generální ředitel bankovní jedničky v zemi Jack Stack se rozhodl, že z České spořitelny odejde ve velkém stylu. Nazpíval na Stingovu melodii „Every breath you take“ pro své zaměstnance „bankovní“ hit.

Šéf spořitelny kromě toho, že oslovuje svého nástupce Gernota Mittendorfera „Mitty“, zpívá, jak mu zaměstnanci den ode dne dělali větší a větší radost. Na druhou stranu jim ale nic nedaruje zadarmo.

„Každý váš dech, každou změnu úroků, každé zvýšení cen, každého nespokojeného klienta budu sledovat,“ vyhrožuje jim. Vzápětí ale zaměstnance zase uklidní. „Když je Mitty ve městě, nemusíte mít strach.“

Nápad natočit píseň pochází přímo od samotného vrcholového manažera a jak je vidět na oblíbenosti klipu na serveru You Tube, záměr připoutat pozornost se vydařil. Videoklipem se ale podle mluvčí spořitelny Kláry Gajduškové Stack hlavně chtěl rozloučit se svými zaměstnanci, a tak všichni v průběhu léta dostanou zpívajícího šéfa na DVD. Práva na Stingův hit z roku 1983 Česká spořitelna od zpěváka zakoupila.
Petra Kyjonková, František Bouc

Najdete na Lidovky.cz