29. října 2007 11:03 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Šéf CzechInvestu může odejít

Roman Čermák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Čermák | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Bránit Romanu Čermákovi v odchodu ministr průmyslu a obchodu nebude. Martin Říman tak vyhoví šéfovi CzechInvestu a uvolní ho z funkce. Řízením agentury Říman pověří některého z pracovníků agentury.

Personální změna ve vedení CzechInvestu nebude mít podle Římana nepříznivý vliv na chod agentury, která hraje důležitou roli i při čerpání peněz z evropských fondů.

Čermák stál v čele CzechInvestu od letošního dubna. Tehdy ve funkci vystřídal Tomáše Hrudu, kterého Říman odvolal. Svůj záměr
Čermák oznámil minulý týden.

Ministr řekl, že mu v odchodu bránit nebude. Podle něj se Čermák rozhodl rezignovat kvůli tomu, že chce pracovat v zahraničí. "Ten odchod, který je plánován, je odchodem řízeným z obou stran. Žádné drama se nekoná," řekl Říman v pořadu České televize Dobré ráno.

Ministr je se sedmiměsíčním působením Čermáka v čele CzechInvestu spokojený. "Když se podíváme na všechny ukazatele úspěšnosti této organizace, tak se zlepšily. Situace je podle mě stabilizovaná a není důvod k nějakým panikám," prohlásil Říman.

Například tempo čerpání plateb z předchozího operačního programu
prostřednictvím CzechInvestu se letos podle Římana zvýšilo na dvojnásobek a neklesl ani příliv zahraniční investic do země.

Čermák se po svém jmenování do funkce generálního ředitele CzechInvestu potýkal také s personálními problémy, protože zhruba třetina ze tří stovek pracovníků agentury včetně jejího desetičlenného vedení podala na protest proti odvolání Hrudy výpověď.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!