29. října 2007 11:03 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Šéf CzechInvestu může odejít

Roman Čermák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Čermák | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

PRAHA Bránit Romanu Čermákovi v odchodu ministr průmyslu a obchodu nebude. Martin Říman tak vyhoví šéfovi CzechInvestu a uvolní ho z funkce. Řízením agentury Říman pověří některého z pracovníků agentury.

Personální změna ve vedení CzechInvestu nebude mít podle Římana nepříznivý vliv na chod agentury, která hraje důležitou roli i při čerpání peněz z evropských fondů.

Čermák stál v čele CzechInvestu od letošního dubna. Tehdy ve funkci vystřídal Tomáše Hrudu, kterého Říman odvolal. Svůj záměr
Čermák oznámil minulý týden.

Ministr řekl, že mu v odchodu bránit nebude. Podle něj se Čermák rozhodl rezignovat kvůli tomu, že chce pracovat v zahraničí. "Ten odchod, který je plánován, je odchodem řízeným z obou stran. Žádné drama se nekoná," řekl Říman v pořadu České televize Dobré ráno.

Ministr je se sedmiměsíčním působením Čermáka v čele CzechInvestu spokojený. "Když se podíváme na všechny ukazatele úspěšnosti této organizace, tak se zlepšily. Situace je podle mě stabilizovaná a není důvod k nějakým panikám," prohlásil Říman.

Například tempo čerpání plateb z předchozího operačního programu
prostřednictvím CzechInvestu se letos podle Římana zvýšilo na dvojnásobek a neklesl ani příliv zahraniční investic do země.

Čermák se po svém jmenování do funkce generálního ředitele CzechInvestu potýkal také s personálními problémy, protože zhruba třetina ze tří stovek pracovníků agentury včetně jejího desetičlenného vedení podala na protest proti odvolání Hrudy výpověď.

Lidovky.cz