22. května 2008 8:23 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Šéf Microsoftu Ballmer přijel do Prahy

Výkonný šéf Microsoftu Steve Ballmer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výkonný šéf Microsoftu Steve Ballmer | foto: ČTK

PRAHA Výkonný ředitel softwarového gigantu Microsoft Steve Ballmer se dnes v Praze mimo jiné potká s ministrem vnitra Ivanem Langrem. Ráno absolvoval schůzku s majitelem portálu Seznam Ivo Lukačovičem. Vystoupí také na konferenci Evropské fórum vědy a techniky na VŠE, kde by měl hovořit o konkurenceschopnosti evropské vědy. S Ivanem Langrem by měl mluvit o budoucnosti vztahů softwarové jedničky a Česka.

Nejvyšší šéf Microsoftu Steve Ballmer se s majitelem největšího tuzemského portálu Seznam.cz Ivo Lukačovičem o případném prodeji jeho firmy vůbec nebavil. ČTK to řekla mluvčí Microsoftu v ČR Markéta Kuklová. O možném zájmu Microsoftu o prodávaný Seznam spekulovala v minulých dnech některá média. Microsoft i Lukačovič to již dříve popřeli.

Ballmer a Lukačovič jednali dnes mimo jiné o možnosti technologické spolupráce, kde se dosud softwarový gigant a portál příliš nepotkávaly. Mluvili také o možné pomoci v oblasti marketingu zaměřeného na mladší uživatele a na neuživatele internetu a o bezpečnosti dětí na internetu. Největší tuzemský portál Seznam.cz je podle informací ČTK na prodej.

 Ten organizuje banka Goldman Sachs a v současnosti by mělo probíhat předávání informací případným zájemcům. Prodávat by se měl 30procentní podíl fondů Tiger Holding Four a Miura International i majorita Iva Lukačoviče.

Microsoft se v poslední době zaměřuje na internetové projekty, které by mu měly pomoci posílit v této oblasti, kde dominuje konkurenční Google. Firma se v minulých měsících například pokoušela o koupi společnosti Yahoo, z jejího převzetí sešlo a společnosti se dohodly na jiné formě spolupráce.

Ballmer by se měl dnes dopoledne ještě setkat s klíčovými partnery Microsoftu v Česku. Potom bude následovat přednáška na konferenci Fórum evropské vědy a techniky a setkání s ministrem vnitra Ivanem Langerem, který bude jediným vrcholným politikem, se kterým se jednička Microsoftu v Praze uvidí. Večer odletí do Ruska.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PŘÍPRAVÁŘ - STAVEBNICTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj