27. července 2007 16:03 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Setuza prodá budovy a stroje

Snímek z podniku společnosti Setuza v Ústí nad Labem z 3. září 1999. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek z podniku společnosti Setuza v Ústí nad Labem z 3. září 1999. | foto: Libor ZavoralČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Budovy, stroje a další zařízení za více než 2,4 miliardy korun prodá ústecká společnost Setuza. Získá tak peníze na plnění dlouhodobých závazků a svůj rozvoj. Budovy si pak pronajme a stroje koupí zpět na leasing. Prodej dnes v Ústí nad Labem schválila valná hromada firmy.

Nutnost prodat majetek vedení Setuzy zdůvodnilo snahou vyhnout se konkurzu či likvidaci a špatnými hospodářskými výsledky, jež podle něj zavinila hlavně nedávná exekuce na podnik.

Nemovitosti za 1,14 miliardy korun získá společnost Setuza Development, Setuza v nich bude zůstane v nájmu. Stroje a zařízení koupí několik leasingových společností.

Setuza hospodařila v loňském roce se ztrátou 801,99 milionu korun. Je to více než roce 2005, kdy hospodaření společnosti skončilo ztrátou 84,77 milionu korun. Loni firma dosáhla tržeb 7,16 miliardy korun, což je meziroční pokles o 250 milionů korun.

Místopředseda představenstva Radovan Macek dnes akcionářům řekl, že na špatném hospodářském výsledku se projevila především exekuce. V té byla Setuza na návrh Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) od půli loňského listopadu, a to kvůli pohledávce státu překračující čtyři miliardy korun.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz