Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Seznam.cz zažaluje Novu kvůli reportáži

"Naše hesla jsou bezpečná," tvrdí Seznam.cz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Naše hesla jsou bezpečná," tvrdí Seznam.cz | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Internetový portál Seznam. cz připravuje žalobu na televizi Nova kvůli reportážím, které stanice odvysílala ve svém zpravodajství.

„Dvě reportáže, které proběhly ve vysílání Televizních novin, nás velmi poškodily, neboť vyslaly mezi naše uživatele poplašnou zprávu, sdělila LN mluvčí Seznamu Rita Gabrielová.
Nova ve svém pořadu uvedla, že databázi Seznamu částečně vykradl počítačový pirát a získal tak uživatelská jména a hesla do e-mailových schránek několika desítek lidí. Toho poté mohl zneužít.

Firma to popírá a uvádí, že došlo ke krádeži uživatelských hesel u pouhých osmi uživatelů, kteří byli na stejné síti v jedné počítačové učebně základní školy. Celé to měl přitom způsobit jejich spolužák. Seznam se také domnívá, že reportáže poškodily jeho dobré jméno a důvěru jeho klientů a spolupracovníků. Firma proto chce bránit svou pověst soudní cestou.

Podle Gabrielové se bude Seznam domáhat náhrady škody ve výši desítek milionů korun. Do vyřešení celé věci zastavil také veškerou inzerci na Nově a také některé projekty připravované společně s televizí Nova. Zároveň s žalobou firma podá na televizní stanici také trestní oznámení.

„Portál Seznam.cz televizi Nova už v pátek potvrdil, že hesla unikla, vše předali policii a sami hledají viníka. Až o den později šéf Seznamu pan Lukačovič oznámil, že toto tvrzení je lež a databáze portálu Seznam. cz napadena nebyla,“ reaguje mluvčí Novy Veronika Šmítková. K tomu dodává, že tuto verzi tedy Nova v neděli odvysílala a není jí jasné, proč ji Seznam nezveřejnil již v pátek.
,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Český premiér se šéfem Evropské komise | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Český premiér se šéfem Evropské komise | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Český premiér se šéfem Evropské komise | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?