19. listopadu 2012 13:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Seznam nebezpečných potravin: zkažený chlebíček a povidla s peckami

Potraviny na pranýři: Zkažený chlebíček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Potraviny na pranýři: Zkažený chlebíček | foto: potravinynapranyri.cz

PRAHA Oschlý chlebíček nebo zkažené šlehačkové kuličky. I takové potraviny se dostanou na pulty českých obchodů. Kontrolou ministerstva zemědělství neprošlo ani kaše pro děti Sunarka. Na obale se uvádí, že je nemléčná, výsledek kontroly ale ukázal něco jiného. Inspekce na svém webu "Potraviny na pranýři" upozorňuje i na nebezpečná povidla. Projděte si nový seznam nebezpečných a nejakostních potravin.

Chlebíček se šunkou

Oschlý chlebíček s nakyslou chutí objevila inspekce ve cvikovské prodejně PMU CZ v Tovární ulici. Chlebíček byl podle výsledků kontroly skladován správně, i tak byl ale zkažený, a tím pádem podle inspekce i nebezpečný.

Potraviny na pranýři: chlebíček

Prodejce: PMU CZ, a.s., Cvikov (Tovární ulice)

Výrobce: Procházka, a.s., Chelčického 627, Roudnice nad Labem

Šlehačkové kuličky

Zákazníci by si moc nepochutnali ani na šlehačkových kuličkách prodávaných v obchodu MIMO BOHEMIA ve stanici metra Nové Butovice. Byly totiž zkažené a nakyslé.

Potraviny na pranýři: Sněhové kuličky

Prodejce: MIMO BOHEMIA, a.s., stanice metra trasy B Nové Butovice, Praha 5

Lubawa POVIDLA švestková Jednodruhová

Jako nebezpečnou potravinu označila inspekce i švestková povidla Lubawa. Ve sklenici našla velké množství drobných úlomku pecek, a to by se stát nemělo. Povidla prodával BENEFIT, spol. s.r.o. v Želechovicích nad Dřevnicí.

Potraviny na pranýři: povidla

Prodejce: BENEFIT, spol. s.r.o., Želechovice nad Dřevnicí

Sunarka nemléčná kaše krupicová s medem

Kontrolou neprošla ani nemléčná kaše Sunarka. Přestože na obalu hlásá, že neobsahuje kravské mléko, inspekce v ní objevila obsah mléčné bílkoviny. Na jedné straně obalu bylo uvedeno, že je produkt vhodný pro děti s rizikem vzniku alergií, na druhé straně je dolepka s textem "může obsahovat mléčné bílkoviny a laktósy". Kaši prodával opavský Globus v ulici Těšínská.

Potraviny na pranýři: sunar

Prodejce: Globus ČR, k.s., Opava (Těšínská 83)

Dovozce: Prodávající: HERO CZECH s.r.o., Radlická 751/113E, Praha 5

zizMarkéta Žižková

Najdete na Lidovky.cz