5. září 2007 7:17 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Sheraton otevře v Česku hotel

Logo řetězce hotelů Sheraton | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo řetězce hotelů Sheraton | foto: Reprofoto

PRAHA Americký řetězec luxusních hotelů Starwood Hotels & Resorts plánuje jako jeden z posledních světových hotelových operátorů otevřít v příštím roce v Praze Sheraton. V České republice to bude první značka ze skupiny 9 luxusních hotelů, které společnost vlastní.

Informaci LN potvrdil evropský vicepresident pro PR společnosti Starwood Marco Ferrari. Hotel Sheraton Prague Charles Square se otevře na podzim roku 2008 a nabídne hostům 160 pokojů. Bude stát v Žitné ulici na místě současného hotelu Golden Gate po té, co jeho budova projde rozsáhlou rekonstrukcí a rozšířením.

Již dříve společnost oznámila svůj záměr otevřít v Praze další ze svých mnoha značek - pětihvězdičkový Le Royal Meridien Prague. Ten by měl hostům nabídnout 165 pokojů a má být otevřen na počátku roku 2009.

„V tuto chvíli to jsou jediné dvě značky z naší skupiny, které budou v České republice,“ řekl Ferrari. Podle něho Starwood považuje Česko za velmi významný trh, který sleduje velmi pozorně, a vyhledává možnosti otevřít další hotely. „Rádi bychom tu představili všechny naše značky,“ řekl Ferrari.

Na provozu pražského Sheratonu bude Starwood spolupracovat s investiční skupinou Orchid Investment. Sheraton má s 394 hotely v 65 zemích nerozsáhlejší zastoupení ve skupině Starwood, která vlastní více než 850 realit v téměř stovce zemí po celém světě.

„Sheraton je jedním z mála řetězců, které v Praze ještě nejsou přítomny. Teď již chybí snad jen Hyatt,“ řekl president Asociace hotelů a restaurací Pavel Hlinka. Ten vstup Sheratonu do Prahy vítá, protože řetězce tohoto typu jsou zárukou kvality. Navíc díky svému rezervačnímu systému přilákají do Prahy více turistů.

Stejný názor má i ředitel konzultační společnosti Mag Jaromír Beránek. „Obávám se jestli tato společnost trochu nezaspala, ale určitě si své místo na trhu získá,“ řekl Beránek. Vstup Sheratonu na domácí trh by měl podle Hlinky vytvořit větší tlak na ceny a uspíšit pád špatně vedených hotelů.
Pavla Kozáková, Lidové noviny

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.