Sobota 28. března 2020svátek má Soňa 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Siemens na zličínské pobočce končí

Siemens - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Siemens - ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Německý koncern Siemens se do druhé poloviny roku 2009 stáhne z továrny na výrobu kolejových vozidel v Praze na Zličíně. Do té doby se bude snažit najít kupce, který bude pokračovat v průmyslové výrobě. Oznámila to dnes firma v tiskové zprávě. Odbory, jež od pondělí drží stávkovou pohotovost, chystají zatím neupřesněné protesty. V podniku pracuje zhruba 1100 lidí.

Společnost má v úmyslu nově seskupit evropské výrobní aktivity, aby podpořila svoji dlouhodobou konkurenceschopnost. "Nové uspořádání je nutné k tomu, abychom odstranili nadbytečné kapacity, a tím dlouhodobě zvýšili svou konkurenceschopnost," řekl Hans-Jörg Grundmann, CEO divize Mobility.

Grundmann nevyloučil prodej pražského výrobce. "Máme v Praze vzdělané a zkušené odborníky a dokážeme si představit, že tento závod prodáme solidní společnosti," dodal s tím, že hlavní příčinou přebytečných kapacit je zvyšující se podíl zákazníků v zemích s rychle rostoucími trhy, jako například Čína.

Výroba kolejových vozidel se bude nadále koncentrovat do tří kompetenčních center: v německém Krefeldu-Uerdingenu se budou vyrábět vozidla z hliníku, ve Vídni z oceli a v Mnichově se i nadále budou vyrábět lokomotivy.

Podle generálního ředitele a reprezentanta Siemens v České republice Pavla Kafky Siemens zůstává s více než 11.000 zaměstnanci jednou z největších firem v České republice. "Dostojíme samozřejmě všem dodavatelským závazkům,
které vůči zákazníkům máme," dodal Kafka.

Siemens získal závod na výrobu kolejových vozidel na začátku roku 2002. Firma vyrábí například vozy pro pražské metro nebo železniční vagóny.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Siemens - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Siemens - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Siemens - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Najdete na Lidovky.cz