7. října 2012 15:15 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Naděje pro Ostravu: Siemens přijal desítky zaměstnanců a hledá dál

Zaměstnanci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zaměstnanci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

OSTRAVA Německý elektrotechnický koncern Siemens přijal v srpnu a září do svého Centra sdílených služeb v Ostravě 50 nových pracovníků. Počet zaměstnanců centra tak překročil 500. Další lidi Siemens ještě hledá, informoval mluvčí společnosti Pavel Kaidl.

České centrum sdílených služeb Siemensu v Praze a Ostravě má dohromady přes 1000 zaměstnanců. Je tak druhým největším mezi šesti globálními centry, která zajišťují administrativní služby pro více než 190 zemí.

Podle ředitele divize sdílených služeb Siemensu v ČR Stefana Waitzingera je pro firmu Ostrava a okolí ideálním regionem, protože je tam mnoho vzdělaných lidí a současně omezený počet pracovních míst v administrativě.

"Během dvou let jsme rozšířili počet zaměstnanců v Ostravě z 350 na více než 500 a rosteme dále. Jsme potěšeni velkým zájmem o otevřená místa," uvedl Waitzinger.

Kaidl uvedl, že příležitost získat práci v oblasti nákupu, logistiky, účetnictví administrace lidských zdrojů nebo administrace vzdělávání zaměstnanců mají středoškoláci a vysokoškoláci se znalostí němčiny a nově také angličtiny, italštiny, francouzštiny a španělštiny.

Siemens patří mezi největší světové elektrotechnické a elektronické koncerny, zaměstnává zhruba 360 000 lidí. V Česku působí na 22 místech a zaměstnává přes 10 500 lidí.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz