22. července 2011 16:29 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Silné deště způsobily škody za miliony

Lidé sledují řeku Smědou ve Frýdlantu na Liberecku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé sledují řeku Smědou ve Frýdlantu na Liberecku |

PRAHA Tuzemské pojišťovny zatím registrují kvůli záplavám z posledních dnů stovky spíše menších pojistných událostí. Škody by podle dosavadních informací měly činit kolem 10 milionů korun. Vyplývá to z vyjádření pojišťoven.

Allianz pojišťovna zaregistrovala během pátku a čtvrtka po stovce škod z povodní. Odhadovaná výše plnění by zatím neměla přesáhnout 10 milionů korun. Ostatní pojišťovny zatím škody vyčíslují a mají hlášeno několik desítek škod.

Většinou se jedná o zatopené sklepy, zahrady. Nárůst škod očekávají pojišťovny na počátku příštího týdne, kdy se lidé budou vracet do evakuovaných oblastí nebo z dovolených.

"Podle prvních odhadů likvidátorů pojišťovny Generali se bude jednat o desítky škod v řádech milionů korun. V Generali zatím evidujeme minimum škod, ale jejich počet s největší pravděpodobností poroste. Upřesnění můžeme očekávat nejdříve v pondělí," uvedl mluvčí Generali Jiří Cívka. Generali očekává nejvíce škod na severu a východě Čech.

DEŠTĚ NA SEVERU SLEDUJEME ON-LINE

Rozvodněná říčka Smědá v Raspenavě na LibereckuČervenec je v Česku nejdeštivější měsíc, po třídenním dešti hlásí nejvyšší povodňový stupeň několik toků v Libereckém a Královéhradeckém kraji.

Zde a v Olomouckém kraji bude podle meteorologů trvat povodňové nebezpečí až do soboty. Mírné povodně Česko potrápily i v lednu.

SLEDUJTE ON-LINE ZPRAVODAJSTVÍ

"Lze očekávat, že lidé budou hlásit pojistné události až v průběhu dalších dní. Navíc je řada z nich na dovolené. Více tedy budeme vědět až v pondělí," uvedl mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral.

K pátečnímu poledni pojišťovna eviduje zhruba 150 hlášených škod ze současných povodní. "Mobilní technici hlásí, že zatím jde naštěstí o škody menšího rozsahu," dodal.

"Prozatím máme hlášeno jen několik škod, z postižených oblastí bylo evakuováno mnoho obyvatel, takže větší nápor škod očekáváme, až se vrátí zpět, pravděpodobně v pondělí. Zatím se jedná o menší škody v řádu desetitisíců korun, zatopené sklepy, zahrady a podobně," uvedl mluvčí Kooperativy Milan Káňa.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!