10. července 2007 14:44 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Škoda Auto má nového šéfa představenstva

Logo automobilky Škoda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo automobilky Škoda | foto: Reprofoto

MLADÁ BOLESLAV Předsedou představenstva Škody Auto bude od října nynější člen představenstva Volkswagenu Reinhard Jung (56). Rozhodla o tom dnes dozorčí rada mladoboleslavské automobilky.

Wittig se bude dále věnovat poradní funkci pro koncernový odbyt, řekl mluvčí Škodovky Jaroslav Černý.

Jung je v současné době členem dozorčí rady společnosti Škoda Auto. Tuto funkci po něm převezme Jochem Heinzmann, člen představenstva odpovědný za výrobu Volkswagenu. Z dozorčí rady odejde Václav Petříček, kterého nahradí Horst Neumann, člen představenstva odpovědný za personalistiku Volkswagenu.

Jung přišel do koncernu v roce 1974. Pracoval jako projektový inženýr v různých funkcích, než se stal vedoucím zahraničních výrobních projektů. Po funkcích v centrálním plánování ve Wolfsburgu a v Salzgitteru byl zodpovědný za řízení značky Volkswagen. Od roku 1996 do 2001 vedl výrobní závod VW v Braunschweigu. Než byl v roce 2004 jmenován členem představenstva značky Volkswagen za výrobu a logistiku, vedl jako prezident společnost VW de Mexico.

Škoda Auto byla na začátku letošního roku nejziskovější divizí koncernu Volkswagen, do nějž patří. Marži provozního zisku měla mladoboleslavská firma na 8,5 procenta, zatímco značka VW vykázala 2,1 procenta a divize luxusních vozů Audi 4,6 procenta.

V prvním pololetí mladoboleslavská automobilka meziročně zvýšila prodej o 13,2 procenta na 311.062 vozů. Nejvíce se škodovky prodávaly v západní Evropě, kde našlo majitele 173.392 vozů a nejvíce rostl prodej na mladých trzích ve střední a východní Evropě, kde Škoda Auto prodala o 16,4 procenta více aut než loni.

ČTK