26. května 2011 17:18 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Skype kolabuje. Může za to Microsoft?

Skype | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skype | foto: eBayReprofoto

LONDÝN Internetové volání přes Skype dnes ve světě zkolabovalo a nadále neumožňuje uživatelům přihlásit se. Napsaly to mimo jiné internetové servery Inquirer a ITProPortal. Mnozí uživatelé teď podle Inquireru předpokládají, že nedávná akvizice Skypu americkou softwarovou společností Microsoft bude pro službu katastrofou.

Skype začal kolabovat po poledni, odpojil uživatele od systému a zasekl se, pokud se chtěli znovu přihlásit. Další uživatelé, kteří zůstali připojeni, měli potíže volat. Restartovat počítač nebo nainstalovat Skype znovu problémy odstranilo nepomohlo.

Padá jako Windows
Řada lidí začala podle serverů kvůli kolapsu okamžitě kritizovat Microsoft. Podle nich podnik už začal pracovat v zákulisí služby, která se tak stane náchylnou ke kolapsům podobně jako jeho operační systém Windows.

Čtěte více:

Microsoft koupil Skype před dvěma týdny za 8,5 miliardy dolarů (zhruba 148,2 miliardy Kč). Je sice nepravděpodobné, že by Microsoft udělal takové zásadní změny, aby narušil stabilitu své nové divize, načasování kolapsu ale vyvolává spekulace, čeho všeho bude časem schopen, napsal Inquirer.

Skype se dnes na svém blogu o potížích některých uživatelů již zmínil. Podle serveru ITProPortal prověřuje Skype situaci a doufá, že bude moci více podrobností poskytnout brzy.

Lidovky.cz, ČTK