3. června 2009 21:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

SMSky ze zahraničí zlevní více než o polovinu

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Regulovaný evropský tarif pro volání ze zahraničí potěší hlavně zákazníky mobilních operátorů. Nová pravidla, která začínají platit od začátku července, totiž zlevní především SMS – a to více než o polovinu. Operátoři včera změny zanesli do svých ceníků.

SMS zprávy stály mezi osmi až deseti korunami, nyní jejich cena klesla na 3,40 koruny včetně daně zpřidané hodnoty. Za tuto cenu ji nabízí O2, Vodafone o pět a T-Mobile o šest haléřů dráže.

Naopak ceny volání se vinou oslabení koruny téměř neupravují. Horší kurz totiž vyrovnal unií nařízený pokles cen, ty tak zůstávají na úrovni loňského roku. Za odchozí hovor zaplatí zákazník kolem třinácti korun u všech tří operátorů. Mírně se sníží jen platba za příchozí hovor.

Nová regulace mění i způsob tarifikace hovorů. Dosud operátoři účtovali hovorné po celých minutách; za hovor trvající například minutu a deset vteřin zákazník zaplatil totéž jako za dvouminutový hovor. Operátoři budou nyní účtovat odchozí hovory po půlminutě po vteřinách, příchozí pak po vteřinách už od začátku hovoru.

Další podrobnosti o levnějších tarifech si přečtěte ve čtvrtečním vydání deníku

ondOndřej Malý

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)