28. ledna 2010 17:03 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Smutná pravda: polovina lidí nedostane od firem odpověď na životopis

Zoufalá žena - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zoufalá žena - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Více než polovina lidí, přesně 52 procent, neobdrží od firem žádnou odpověď na zaslaný životopis. Každý druhý uchazeč o práci si pak při nákupu vybaví negativní zkušenost, pokud mu firma v minulosti neodpověděla na zaslaný životopis. Vyplývá to z průzkumu pracovního portálu Jobs.cz.

Zkušenosti s odpověďmi na zaslaný životopis

Zkušenost: procenta

Firma rychle odpoví a vím, na čem jsem: 12

Dostanu pouze neosobní email o přijetí životopisu: 17

Dlouho nic, až po delší době dostanu zamítavý email: 19

Nedostanu vůbec žádnou odpověď: 52

Zdroj: jobs.cz

"Na vzorku bezmála 100 středně velkých a velkých firem používajících náborovou aplikaci LMC G2 se ukázalo, že prvních 15 nejlepších firem odpovídá uchazečům na zaslaná CV do čtyř dnů," uvedl Zdeněk Němec ze společnosti LMC, zřizovatele portálů Práce.cz a Jobs.cz.

Podle něj ale převažuje počet firem, jejichž reakční doba je podstatně delší, dokonce více než měsíc. A to se jedná o společnosti, které s uchazeči komunikují, dodal Němec.

Naděje? Rychle mizí
Pokud firma na zaslaný životopis neodpoví, celkem 16 procent respondentů míní, že firma je zahlcená a pošle ho znovu. Na více než třetinu společnost působí neseriózně, ale vyčkává. Téměř polovina lidí o firmu ztratí zájem a pamatuje si to při nákupech.

Z konkrétních reakcí uchazečů vyplývá zklamání z firem, které si nelehkou situaci na pracovním trhu zjednodušují poznámkou typu "Pokud se Vám neozveme do 14 dnů - 1 měsíce, nebyl(a) jste vybrán(a)."

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!