31. ledna 2007 12:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Soud potvrdil exekuci Setuzy

Snímek z podniku společnosti Setuza v Ústí nad Labem z 3. září 1999. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek z podniku společnosti Setuza v Ústí nad Labem z 3. září 1999. | foto: Libor ZavoralČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil usnesení soudu nižší instance o exekuci na majetek potravinářské firmy Setuza. Společnost státu dlužila částku čtyři miliardy korun. Za 850 milionů nabízela urovnání sporu.

Setuza se proti exekuci odvolala a zároveň podala námitku podjatosti soudkyně, která o exekuci rozhodla. Odvolací soud podle Šetka nejprve zamítl tuto námitku. Setuza námitku podala, protože se jí nelíbilo, že soudkyně rozhodla v ten samý den, co PGRLF podal návrh na uvalení exekuce.

Návrh údajně měl i vady a Setuza tvrdila, že soud měl fond vyzvat k jejich odstranění. Šetek ČTK řekl, že soud o exekuci v den podání rozhodnout mohl, protože to zákon nezakazuje. Rychle se podle něj postupovalo především proto, že v den, kdy byl návrh podán, se informace objevila na internetu.

Podle názoru soudu hrozilo, že exekuce bude ztížena nebo zmařena. Setuza vytýkala návrhu na podání exekuce řadu vad. Podle Šetka je dovolací soud přezkoumal a dospěl k názoru, že základní náležitosti v návrhu na exekuci obsaženy byly.

Dodal, že návrh obsahoval jen drobné formální nedostatky. Kdyby okresní soud vyzýval PGRLF k opravě a doplnění, šlo by podle Šetka o takzvaný "přepjatý formalizmus".

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz