13. dubna 2008 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Soud zakázal Vodafonu srovnávací reklamu

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Mobilní operátor Vodafone nesmí používat reklamu ve které srovnává svůj tarif s konkurenční Telefónikou O2. Předběžným opatřením o tom rozhodl Městský soud v Praze. Telefónica podala na Vodafone návrh v souvislosti s reklamou v rámci kampaně "Nepodepsal", ve které v nabídce studentům porovnává její tarif Simple 240 se svým Nabito 119. Telefónica přitom ještě nabízí tarif Pohoda Simple, který ve srovnání s tarifem konkurenta vychází výhodněji.

"Reakce konkurence nás nepřekvapuje. Vždyť v reklamě "Nepodepsal" upozorňujeme na neférovost víceletých zákaznických úvazků právě u O2. Proti rozhodnutí se samozřejmě odvoláme," řekl ČTK mluvčí Vodafonu Filip Hrubý. Podle informací ČTK Vodafone bez ohledu na verdikt soudu příští týden chystal výměnu inzerátu za nový.

Podle soudu Vodafone v inzerátu nesrovnává tarify pro stejnou skupinu zákazníků a navíc neuvádí, na jakém základě srovnání provedl. Reklama by tak mohla klamavě ovlivnit ekonomické chování uživatelů. Soud zároveň Telefónice uložil, aby na Vodafone do měsíce podala žalobu. Telefónica měla koncem roku 5,1 milionu uživatelů mobilních služeb,
Vodafone skončil ve stejném období se 2,7 milionu klientů.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?