6. června 2007 9:39 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Spor o dřevo se dramatizuje

Boj o dřevo. Soukromé lesnické firmy mají výhrady k novým tendrům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boj o dřevo. Soukromé lesnické firmy mají výhrady k novým tendrům. | foto: ČTK

PRAHA Plánovaný výprodej dřeva ze státních lesů v hodnotě mnoha miliard korun nepřestává vzbuzovat vášně.

Zástupci soukromých lesnických a dřevozpracujících firem včera obvinili ministra zemědělství Petra Gandaloviče ze záměrného šíření nepravdivých informací. Stalo se tak krátce před očekávaným vypsáním tendrů na obchod se dřevem Lesů ČR, které by se mohlo uskutečnit již do konce tohoto týdne.Prezident České asociace podnikatelů v lesním hospodářství (ČAPLH) Pavel Indra zpochybnil pondělní Gandalovičovo prohlášení o dosaženém kompromisu ohledně způsobu prodeje dřeva Lesů ČR, které ministr zveřejnil po schůzce s představiteli ČAPLH, Konfederace lesnických a dřevozpracujících svazů, a Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství.

„Gandalovič blokuje jednání o budoucnosti správy státního majetku záměrným uváděním nepravdivých a kontroverzních informací,“ prohlásil Indra. Ohradil se tak proti pondělní zprávě ministerstva zemědělství, podle které se zástupci Lesů ČR a ministerstva zemědělství shodli na obchodním modelu prodeje dřeva ze státních lesů. Podle této zprávy došlo ke kompromisu, že Lesy ČR by polovinu vytěženého dřeva obchodovaly samy. Část státního dřeva ve vlastnictví Lesů ČR by pak byla ještě prodávána formou aukce, čímž by se dřevařským firmám nabídla možnost dalšího nákupu. K dořešení tak podle Gandaloviče zbývaly technické podmínky tendrů a také konečný výpočet ceny dřeva.

Celý článek najdete v dnešních Lidových novinách.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!