18. května 2011 17:08 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Spořitelna za problémy s internetbankingem odpustí 25 Kč

Peníze (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Česká spořitelna nebude kvůli problémům s internetovým bankovnictvím účtovat za květen poplatek 25 korun za tuto službu. Banka to uvedla na svých internetových stránkách. Internetové bankovnictví využívá více než 1,3 milionu klientů České spořitelny.

Problémy s přímým bankovnictvím začaly o víkendu, kdy Česká spořitelna nasadila novou, vylepšenou verzi internetového bankovnictví. Při zprovoznění se objevily technické potíže spojené s přihlášením do služby Servis 24 či Business 24. Klientům se mohlo objevovat hlášení, že přístup na tuto stránku není povolen.

Čtěte také:

Podle Kláry Pačesové z tiskového oddělení spořitelny je situace v tuto chvíli stabilizovaná a odezvy při přihlášení do internetového bankovnictví se postupně zkracují. "Na zajištění plné funkčnosti internetového bankovnictví pro všechny klienty v současné chvíli intenzivně pracujeme a je to pro nás priorita číslo jedna," řekla serveru Pačesová.

Krátkodobé výpadky služeb jsou podle banky způsobeny zvýšeným zájmem o novou verzi elektronického bankovnictví. Česká spořitelna má zhruba 5,3 milionu klientů, nejvíce z tuzemských bank.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁSTUPCE ŘEDITELE - LESNICTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč