30. července 2007 8:16 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Spořitelny vábí na slevy

Stavba - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba - ilustrační foto | foto: Xella

PRAHA V letních měsících dochází pravidelně k poklesu zájmu o stavební spoření. Proto se spořitelny stejně jako každý rok rozhodly cestu klientů za jejich službami zatraktivnit. Například Českomoravská stavební spořitelna slibuje každému, kdo v období od prvního července do konce září podepíše smlouvu o stavebním spoření, připsat na účet prémii 1500 korun.

Buřinka, Stavební spořitelna České spořitelny, se spíše zaměřila na zájemce o úvěr navázaný na stavební spoření. Až do konce srpna dává Buřinka ke smlouvě na úvěr značkový batoh Loap.

„V dlouhodobějším časovém průřezu dochází k poklesu zájmu o stavební spoření hlavně v červenci. Důvodem jsou především dovolené,“ uvedla Zdenka Blechová z firemní komunikace Stavební spořitelny České spořitelny.

Podepiš smlouvu, vyhraj zájezd

Poskytnutí úvěru se snaží podpořit také Hypo stavební spořitelna. Má připravený příspěvek ve výši dva tisíce korun na pohonné hmoty a nabízí možnost vyhrát sto tisíc korun na nákup značkové kuchyně.

 Na zvýhodněné úroky u úvěrů ze stavebního spoření se rozhodla vsadit také Wüstenrot stavební spořitelna. I když ta hýčká namísto nově příchozích pouze současné klienty. Slibuje jim letní bonus ve výši pětadvaceti procent z celkem připsaných úroků. „Výsledná úroková sazba dosáhne 2,6 procenta a oproti běžnému spoření vklady vydělají o pět tisíc korun více,“ upřesnila tisková mluvčí Wüstenrot stavební spořitelny Helena Dušková.

Netradiční lákadlo v podobě soutěže o luxusní víkend má zase Modrá pyramida stavební spořitelna. „Výhra obsahuje zapůjčení automobilu, ubytování v hotelu, bohatý kulturní nebo sportovní program, stravu, palivo a vše ostatní, co k dokonalému víkendu patří. Stačí uzavřít smlouvu o stavebním spoření do druhého září,“ popsala lákadlo ředitelka komunikace Modré pyramidy Hana Vaněčková. Losovat se pak bude každý týden.

 Jak se bude zájem lidí o úvěry ze stavebního spoření vyvíjet v příštích týdnech, je zatím nejisté. Česká národní banka totiž zvýšila úrokové sazby. Klíčová hodnota, od které se odvozují ceny tuzemských půjček, tak vzrostla z 2,75 na tři procenta. Úrokové sazby centrální banky se tak dostaly na nejvyšší úroveň za posledních pět let. To pravděpodobně přinese také zdražení bankovních půjček. Zvýší se ovšem také výnosy z vkladů.

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.