30. listopadu 2010 14:13 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Stále víc lidí si nechce kazit svátky úklidem. Agentury čekají žně

Úklid - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úklid - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Poptávka po úklidových službách před Vánocemi stoupá, zájem mají firmy i domácnosti. Jako každoročně mají přednostní zájem o služby úklidových agentur především větší firmy se sídlem ve větších městech v regionu. Zákazníci většinou požadují generální úklid kanceláře nebo domácnosti.

ČTK to řekli zástupci oslovených úklidových firem."I oproti loňských Vánocům zájem o naše služby stoupl o 20 až 30 procent. Už teď nemáme ani jediný volný termín," řekl ČTK Aleš Sigmund z úklidové firmy J&H, která má sídlo ve Vyškově, ale provádí úklidové služby po celé republice. Největší zájem je podle něj logicky ze strany větších firem v Praze, Brně nebo například Olomouci. Úklid kanceláří firma nabízí za 0,65 až 1,50 Kč za metr čtvereční.

Hodně práce před Vánoci má i úklidová firma Škaroupka z Brna. "Oproti běžnému celoročnímu provozu narostl zájem klientů o 200 procent. Firmy i lidé si objednávají generální úklid, některé firmy objednávají třeba jen čištění koberců," uvedl majitel firmy Petr Škaroupka. "Jen během dopoledne mně kvůli úklidu volali čtyři lidé," dodal.

Naopak úklidová firma BHV Znojmo čeká větší zájem zákazníků až v prosinci. "Zatím se ještě moc hlásit nezačali. Jsme ale malé město, lidé tu počítají peníze. Toto období pro nás není až tak zajímavé," řekla ČTK za firmu Blanka Mňuková.

Lidovky.cz, ČTK