Diskuse k článku: Stát dá za pracovní úraz méně. Zaplatí naráz

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 17.11.2011 10:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kunes 17.11.2011 10:09

zavislost na statu

Cesky stat se systematicky snazi, co nejvice omezit svobodu svych obcanu a ucinit je na statu zavislymi. Prikladem jsou vsechna ta povinna pojisteni duchodove, zdravotni, socialni, nemocenske a urazove pojisteni (u zamestnancu), poplatky za rozhlas a televizi, atd. Obhajitelne je snad pouze zdravotni a socialni pojisteni, nebot tady nelze plneni (tj. osetreni lekarem ci vyplata zivotniho minima) odmitnout z moralnich duvodu. U vseho ostatniho jde pouze zvyseni prijmu statu a zavislosti obcanu na politicich. Typicke jsou duchody, o jejichz vysi politici rozhoduji nad ramec povinne valorizace podle sve libovule. Jinym prikladem je nemocenske pojisteni, ktere si musi cast obcanu (zamestanci) platit povinne, ackoli o to vubec nemusi stat. Podobne neni logicke, aby se proti pracovnimu urazu povinne pojistoval treba bankovni urednik. Pouze je tak nucen platit statu pojistne, ackoli zadne plneni temer jiste nebude nikdy cerpat.

Stat by mel prestat obcany kastovat (OSVC vs zamestanci) a omezit povinne odvody na dane, zdravotni a socialni pojisteni (mineno jako garance zivotniho minima). Vsechno ostatni nechat na rozhodnuti obcanu. Napr. popularita svarcsystemu jasne ukazuje, zda lide stoji o statem ''garantovane'' jistoty z milosti politiku (ti nakonec rozhoduji o vysi duchodu, nemocneske a nove i urazoveho plneni) nebo o vysi vydelek.

P. Hlosta 17.11.2011 6:28

Pojištění zaměstnance je ochrana firmy!

Ono pojištění je ochranou firmy před následky zanedbání povinných bezpečnostních a pracovně hygienických norem. Toto pojištění svého zaměstnance se zneužívá výhradně proti němu. Je sice pravda, že po úrazu, či v nemoci z povolání je zaměstnanec finančně odškodněn, ale samotné příčiny vedoucí k úrazu a nemoci z povolání se tak neodstraní, protože firma neplatí nic a plnění je na pojišťovně.

To není systémové jako prevence. To je jen ochrana firem před povinností v zavedení pořádku a dodržování bezpečnostních a hygienických předpisů!

J. Vích 16.11.2011 22:07

pokud je mi známo za pana Drábka

se prý stydí už i jeho příbuzní z Jablonce. Tak si říkám, na co povinně platíme tak nehorázné pojistné?  Odpověď ..., aby se to točilo v bankách. Jedinou, ale jen velice malou a ubohoučkou, ale přeci jen  pomstou, je nedávat nic do bank a schovávat si to do hrnce pod hrušku.

R. Hofman 16.11.2011 19:46

Nevím kdo za koho kope

z pojištění měl dosud vatu Kelner, teď to dostane stát. Jinak je to strašení, komu to slouží? Kdo za to dostal?

Najdete na Lidovky.cz