4. září 2007 16:04 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Stát prodává další akcie ČEZu

Elektřina - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektřina - ilustrační foto. | foto: Michael SohnČTK

PRAHA S největší pravděpodobností začal plánovaný prodej sedmi procent akcií ČEZu, který v březnu odsouhlasila Topolánkova vláda. Podle Střediska cenných papírů se stát dosud zbavil 0,17 procent akcií. Vládní podíl ve společnosti se tak snížil na 67,44 procent.

K prvnímu prodeji 0,02 procent akcií došlo 28.srpna. Od té doby se podíl státu snížil o dalších 0,15 procent. Vláda chce prodejem přes kapitálový trh získat nejméně 31 miliard korun, které hodlá použít na opravy silnic a dálnic.

Více podrobností
o prodeji akcií ČEZu
si přečtěte ve středečním vydání deníku

Ministerstvo financí odmítlo prodej akcií společnosti ČEZ komentovat, protože by tím mohlo ovlivnit jejich kurz. "Mohu jenom říci, že postup ministerstva financí je zcela transparentní a bližší informace je možno se dozvědět ve Středisku cenných papírů," řekl mluvčí Jakub Haas. Další informace ale ministerstvo nezveřejnilo.

Kromě prodeje podílu v ČEZ zahájila také společnost koncem dubna na pražské a varšavské burze odkup vlastních akcií prostřednictvím brokerů Wood & Company a Patria Finance. Valná hromada souhlasila s odkupem deseti procent akcií v rozsahu 300 až 2000 korun za jednu akcii.

ČEZ je nejziskovější tuzemskou společností. Skupině ČEZ vzrostl za první pololetí konsolidovaný čistý zisk meziročně o 26,8 procenta na 21 miliard.

PETRA KYJONKOVÁ

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!