27. června 2008 16:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Student Agency zdraží své žluté autobusy

Autobus Student Agency - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus Student Agency - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

BRNO Společnost Student Agency od poloviny července zdraží některé autobusové jízdenky. Firma, která má na autobusové lince Brno-Praha i na některých dalších hlavní podíl, tak reaguje na rostoucí ceny nafty.

Majitel Student Agency Radim Jančura řekl, že další zdražování v letošním roce je nepravděpodobné, nedá se ale zcela vyloučit. Nový ceník bude mít firma k dispozici příští týden, zatím se na něm pracuje.

Ani Jančura tedy přesné zvyšování cen jednotlivých spojů nezná. Uvedl, že kvůli silnému konkurenčnímu boji se nebude zdražovat základní jízdenka Brno-Praha - Florenc. Zůstane na 200 Kč. Naopak o 20 korun na 150 Kč podraží spojení mezi Brnem a pražskými Roztyly. Zdraží i autobusy Praha-Ostrava.

Uvozovky dolníStudent Agency svými autobusy ročně přepraví po Česku statisíce cestujících.Uvozovky horní

Server iDnes.cz uvedl, že například u linek z Prahy do Liberce nebo Plzně se cena jízdenky dostane přes magickou hranici 100 Kč.

Student Agency zdražilo hromadně naposledy v lednu, hlavně kvůli vyššímu DPH. "Čekali jsme teď dva měsíce, jestli se to s naftou neuklidní, ale zvýšení cen už je nezbytné," doplnil.

Student Agency svými autobusy ročně přepraví po Česku statisíce cestujících. Autobusy z Brna do Prahy například vyjíždějí přes den každou půl hodinu. Počet některých spojů společnost přes prázdniny snížila. I jich se ale zdražování dotkne.

Skupina kolem Student Agency loni utržila 3,4 miliardy korun. Letos chce dosáhnout obratu přes čtyři miliardy.
ČTK, Lidovky.cz