22. června 2012 12:31 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Studenti můžou i v létě jezdit se slevou. Pokud předloží ISIC

Karta ISIC. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karta ISIC. | foto: ISIC

PRAHA Studenti mohou jezdit za zlevněné jízdné i o prázdninách. Celkem 18 autobusových dopravců z celého Česka jim dá slevu až 25 procent, pokud se prokážou mezinárodní studentskou kartou ISIC. Informoval o tom mluvčí projektu Libor Kokeš.

"Žákovský průkaz, který studenti používají během školního roku, v červenci a srpnu nefunguje, studenti však o zlevněné jízdné nepřijdou," uvedl Kokeš.

Na slevu má nárok 264 tisíc studentů

Držitelé karty, kterých je mezi českými středoškoláky a vysokoškoláky asi 264 000, si mohou slevu nárokovat na 150 linkách po celém Česku. Slevy činí od deseti do 25 procent z běžné ceny jízdného.

ČTĚTE TAKÉ:

S mezinárodním průkazem studenti navíc mohou v létě cestovat kamkoliv po ČR, v případě žákovského jízdného je sleva omezena pouze na cesty mezi bydlištěm a školou.

"Slevu na jízdné v řádech desítek procent studenti získají přímo u řidiče, v předprodeji a také prostřednictvím internetu. Pro tento účel byly spuštěny webové stránky www.studentskejizdne.cz, kde studenti naleznou všechny informace o zapojených dopravcích a konkrétní výši jimi poskytovaných slev," dodal Kokeš.

Kartičku mohou studenti využít i při cestování vlakem, kde se jí prokážou coby studenti, a mají tak nárok na slevu z ceny jízdenky. Za zřízení ISIC karty se platí 300 korun, studenti na ni mohou čerpat nejrůznější slevy po celém světě.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK