28. dubna 2011 9:57 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Superlevné hypotéky? Často draze vykoupené

Přísnější podmínky u hypoték nahání Čechy zpět do pronájmu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přísnější podmínky u hypoték nahání Čechy zpět do pronájmu | foto: Shutterstock

PRAHA Hypotéka s úrokem 2,5 procenta, to je tahák UniCredit Bank. GE Money Bank kontruje úrokem 2,99 procenta. Za těmito "nejdravějšími" půjčkami následují další banky s řadou akčních nabídek. Už však nedodávají, že k získání takto výhodných půjček musí zájemce splnit řadu dalších požadavků.

Ve skutečnosti na nejlevnější úvěry dosáhne jen zlomek lidí s nejvyššími příjmy. I na ně mají banky mnoho dodatečných nároků. Například žádají, aby si lidé u nich zřídili životní pojištění, pojištění domácnosti či jiné pojistky. Obvykle také chtějí, aby si budoucí klient u nich zřídil účet a posílal na něj svůj plat.

Více v LN:

V Lidových novinách dnes naleznete přehled nejlepších hypoték jednotlivých bank a zároveň výčet toho, co musí klient udělat, aby na ně dosáhl.


A za všechny tyto služby si musí připlatit. Jediná banka, která toto nepožaduje a stále zachovává garantované sazby, je podle zjištění LN Volksbank. V některých případech banky ani nezajímá, že je klient takzvaně bonitní, stačí, když nechce některou z nabízených pojistek, a má smůlu, výhodnější úvěr nedostane.

I přesto se nyní bankám daří lákat nové klienty. Za první čtvrtletí poskytly přes 14 tisíc hypoték, což je meziročně téměř o polovinu víc.