30. května 2008 13:02 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

T-Mobile nám data klientů neprodal

Komerční banka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komerční banka (ilustrační foto) | foto: Miroslav RendlLidové noviny

PRAHA Mluvčí Komerční banky Marie Petrovová odmítla informace televize Prima, podle níž banka koupila od společnosti T-Mobile osobní data o klientech. Na základě získaných informací prý finanční ústav rozesílal potenciálním zákazníkům nabídky kreditních karet.

"Spolupráce obou společností byla připravována v souladu s platnou legislativou, "uvedla mluvčí bez bližších podrobností.

Informace televize Prima, podle níž banka za "velké peníze" od operátora získala kontakt na statisíce potencionálních nových klientů, "mají spekulativní charakter a jsou zavádějící", sdělila mluvčí s tím, že banka bude požadovat nápravu. "T-Mobile nikdy žádná data klientů Komerční bance neprodal," dodala.

Banka nechtěla jen čísla
Mluvčí společnosti T-Mobile Martina Kemrová ve čtvrteční reportáži Primy uvedla, že společnost poskytla KB jen telefonní čísla svých klientů, ale banka prý neví, komu volá. Prima nicméně s odvoláním na mluvčí banky uvedla, že KB chtěla znát také pohlaví, věk a spotřebitelské chování u T-Mobilu.

Uvozovky dolníT-Mobile nikdy žádná data klientů Komerční bance neprodal.Uvozovky horní

Telefonní společnost se brání podle televize tím, že lidé ve smlouvách podepisují souhlas s poskytnutím svých osobních údajů třetí osobě. KB si podle Primy vybrala na 800.000 klientů T-Mobile, kterým posílá nabídky kreditních karet. "Nemůžu bohužel sdělit výši nákladů, ale ten projekt určitě nákladný byl," uvedla Petrovová v reportáži Primy.

Případem se začal zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů. "Konkrétně se prověřuje absolutně všechno - jak vypadají obchodní podmínky, jak vypadá souhlas, jak jsou klienti informováni," řekla Primě mluvčí úřadu Hana Štěpánková. Mluvčí banky k tomu v dnešním prohlášení uvedla, že obě společnosti jsou připraveny poskytnout úřadu veškerou potřebnou součinnost.

Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.