31. ledna 2007 9:47 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

T-Mobile zkolabovala část sítě

T-Mobile přestala fungovat část sítě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy T-Mobile přestala fungovat část sítě. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Mobilní operátor T-Mobile měl v Česku problém. Ráno a dopoledne mu nefungovala část sítě a z některých přístrojů nešlo telefonovat ani se na ně dovolat. Porucha se dotkla zhruba 800.000 lidí.

Operátor měl problém s interní databází čísel a výpadek trval několik hodin. Firma poruchu postupně odstraňovala. "Aby se uživatel znovu přihlásil, musí vypnout a zapnout telefon," uvedla mluvčí firmy Martina Kemrová.

T-Mobile měl na konci roku přes pět milionů zákazníků. Firma provozuje mobilní síť GSM od roku 1996 a jejím většinovým vlastníkem je německý Deutsche Telekom.

Poslední vážnější výpadek zažil T-Mobile ještě jako RadioMobil na podzim roku 2000, kdy se firmě odhlásila ústředna. Zřejmě vůbec největší problémy měl konkurenční Eurotel, nyní Telefónica O2, v září 1997, kdy jeho síť v Praze a okolí nefungovala s přestávkami tři dny v jednom týdnu.