21. června 2007 14:54 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Telefónice O2 bude nově šéfovat Salvador Anglada

Novým generálním ředitelem Telefóniky 02 CR se stal Salvador Anglada. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým generálním ředitelem Telefóniky 02 CR se stal Salvador Anglada. | foto: ČTK

PRAHA Telefóniky 02 má nového generálního ředitele. Stal se jím dosavadní viceprezident firmy Salvador Anglada. Ve funkci nahradí Jaime Smithe, který odchází šéfovat společnosti O2 Germany. Informaci dnes potvrdil mluvčí největší domácí telekomunikační společnosti Martin Žabka.

Smith zatím zůstane předsedou představenstva české Telefóniky. Z představenstva jej případně může odvolat až valná hromada. O obsazení viceprezidentského postu po Angladovi podle Žabky zatím vedení firmy nerozhodlo.

Anglada před nástupem do Telefóniky působil ve společnostech Dell Computer a Dow Jones Markets. V roce 2002 začal pracovat ve skupině Telefónica Group na postu ředitele pro prodej a marketing v oddělení firemních zákazníků ve společnosti Telefónica de Espana. Od června 2005 vykonával funkce generálního ředitele a jednatele Eurotelu a člena představenstva Českého Telecomu, předchůdce Telefóniky O2 CR. Od loňského července byl viceprezidentem pro nefiremní zákazníky.

Odcházející Smith v O2 Germany nahradí Rudiho Grögera, který se stane předsedou nově vzniklé dozorčí rady O2 Germany. Na novém postu bude Smith stejně jako Anglada podléhat předsedovi představenstva a generálnímu řediteli skupiny Telefónica O2 Europe Peterovi Erskinovi.

Největší tuzemská telekomunikační firma Telefónica O2 loni hospodařila s rekordním osmimiliardovým ziskem. Výnosy z mobilních služeb loni firmě vzrostly o šest procent na 30,9 miliardy korun, naopak příjmy z pevných linek klesly o pět procent na 29,9 miliardy. Počet uživatelů mobilních služeb loni představoval 4,86 milionu zákazníků.
ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz