11. června 2012 10:51 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Téměř čtvrtina Čechů bude pracovat i na lehátku. Tři hodiny denně

Volání na dovolené - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volání na dovolené - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Téměř každý sedmý pracovník v Česku nebude během tohoto léta řádně odpočívat. Místo toho, aby relaxoval u bazénu a strávil nějaký čas se svou rodinou a přáteli, bude každý den trávit až tři hodiny prací. Vyplývá to z průzkumu společnosti Regus, během kterého bylo dotázáno více než 16 000 respondentů z více než 80 zemí.

Mezi vytrvalými profesionály, kteří nedokážou na chvíli vypnout, je menšinové tvrdé jádro opravdových workoholiků. Nejenže si čeští zaměstnanci berou na dovolenou příliš práce, ale až příliš velká část jich nebude navíc schopná se odtrhnout od svých smartphonů a netbooků. Na 22 procent dotázaných dokonce uvádí, že budou pracovat i na lehátku - jen o trochu méně než obvykle.

ČTĚTE TAKÉ:

Jak si odpočinout ve světě smartphonů?

"Díky technologickému pokroku mohou být pracovníci stále připojeni k podnikovým sítím a snadno tak podlehnou pokušení zkontrolovat maily a dokončit pár úkolů, které v nich naleznou. Ve světě smartphonů, netbooků a připojení k internetu dostupnému téměř všude je obtížné opravdu vypnout, ale pro zachování zdraví je nezbytně důležité občas si dát pauzu a věnovat nějaký čas odpočinku, rodině a přátelům," uvedl generální ředitel společnosti Regus pro ČR Serge Dupaux.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz