5. dubna 2012 14:41, aktualizováno  15:56 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Tesco musí stáhnout z prodeje závadnou hořčici, Kaufland konzervy

Tesco | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tesco | foto: Pavel Wellner Lidové noviny

BRNO Společnost Tesco stahuje z prodeje zdravotně závadnou dětskou hořčici značky Boneco a řetězec Kaufland se musí zbavit vepřových konzerv Viva. Rozhodla o tom Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Výrobky nesplnily požadavky na bezpečnost potravin.

"Výrobek nevyhověl ve znaku suma kyseliny sorbové a benzoové," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva na účet dětské hořčice. Kyselina benzoová se používá jako konzervační prostředek a její nadměrné použití může vyvolat vážné zdravotní potíže.

ČTĚTE TAKÉ:

Kyselina sorbová zabraňuje množení kvasinek a plísní a při nadměrném používání může dráždit sliznice. Výrobky Boneco - Hořčice dětská 200 gramů s datem minimální trvanlivosti 20. 6. 2012. nyní Tesco zakázalo prodávat a zákazníkům, kteří si je už koupili, nabízí možnost vrácení peněz. Hořčici můžou vrátit na oddělení informací.

V konzervě našel zákazník cizí předmět

Kaufland ve středu stáhnul z prodeje výrobek Viva vepřové maso konzerva 400g, výrobce  PT Servis konzervárna s.r.o. označený datem minimální trvanlivosti do 5. 3. 2015. Jeden ze zákazníků  v mase našel cizí předmět. O jaký předmět se jednalo, Kaufland nezveřejnil. Zákazníci můžou konzervy vrátit opět na oddělení informací a nepotřebují ani účet.

Vepřová konzerva Viva 400g

Vepřová konzerva Viva 400gPodobný případ se stal v únoru v Bille. Obchod musel stáhnout z prodeje sušené fíky. Inspektoři v nich našli roztoče a vyzvali zákazníky, aby zboží vrátili.

ČTK, rkaŠárka Bláhová

Advantage Consulting, s.r.o.
E-PLAN SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč